Конфлікт в Україні набув характеру протистояння між російськими військовими підрозділами та українськими безпілотниками, - повідомляє WSJ.
В окремих регіонах українські оператори дронів здатні самостійно забезпечувати захист фронтової лінії.
В Україні спостерігається нестача особового складу для забезпечення окопів на передовій у Донецькій області. Водночас Збройні сили України мають достатню кількість безпілотних літальних апаратів, на які тепер покладаються для компенсації дефіциту піхоти. Як зазначає The Wall Street Journal, нинішня війна перетворилася на протистояння між російськими піхотинцями та українськими дронами.
"Коли російські солдати просуваються до українських позицій, на них спрямовуються вибухонебезпечні безпілотники, а більші дрони скидають на них бомби. Піхота відкриває вогонь тільки тоді, коли випадковому російському солдату вдається проскочити повз безпілотні літальні апарати", - пише WSJ.
У певних сільських регіонах України безпілотники, керовані місцевими пілотами, здатні самостійно забезпечувати оборону на лінії фронту.
Як повідомив виданню командир батальйону, старший лейтенант з позивним Мунін, зростання кількості безпілотників суттєво полегшило роботу його підрозділу. Якщо раніше, в складних умовах, його команда могла запускати лише 15 FPV-дронів за день, то тепер у звичайний день ця цифра зросла до щонайменше 60. Додатково, багато з цих безпілотників тепер обладнані тепловізійними камерами, що дозволяє ефективно виявляти російські атаки навіть у темряві.
Проте, за словами Муніна, у росіян, схоже, "необмежені людські ресурси", і вони продовжують посилати людей вперед невеликими групами, яким легше проскочити повз БПЛА.
Окрім цього, періодично російські системи радіоелектронної боротьби знищують українські дрони. У дощову або туманну погоду значна частина безпілотників не здатні виконувати польоти, що відкриває російським військам можливість проводити більш широкомасштабні атаки з використанням бронетехніки. Коли навесні дерева знову покриються листям, виявити російські піхотні підрозділи за допомогою дронів стане значно важче.
У Росії також існує власна армія безпілотників. Наприклад, один медик, що працює в зоні Покровська, зазначає, що близько 70% українських втрат у цьому районі викликані атаками дронів.
У відкритих просторах безпілотники мають змогу без особливих труднощів виявляти російських солдатів, що намагаються просунутися вперед. Однак у міських та сільських районах поблизу Покровська, де наявність будівель надає росіянам можливість ховатися від дронів, піхота стає незамінним елементом.
За словами військових, безпілотники не здатні повністю замінити людський фактор. "Вони можуть перешкоджати атакам ворога, але не можуть їх повністю зупинити", - зазначив командир батальйону в інтерв'ю. Проте він додав, що без допомоги дронів "ситуація була б катастрофічною".
Зараз чисельність росіян перевершує українців на фронті приблизно 10 до 1, кажуть бійці, але зростаючі запаси безпілотників, а також невеликий приплив нових солдатів дають змогу продовжувати боротьбу з наступом росіян. За словами командира однієї з бригад, на кожного пораненого або вбитого українського солдата росіяни зазнають щонайменше сім втрат, але він додав, що Києву знадобиться в 10 разів більше військ, щоб повністю зупинити армію РФ.
Командири в околицях Покровська кажуть, що якість підкріплень теж стала проблемою: більшість прибулих - нещодавні призовники віком 40-50 років, у яких немає мотивації воювати. За їхніми словами, деякі кидають позиції або відмовляються йти в окопи першої лінії. Один командир бригади сказав, що 30 осіб такої якості, як на початку війни, були б більш ефективні, ніж 100 осіб, які в нього є зараз.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський оголосив про прибуття перших винищувачів Mirage 2000, які покликані зміцнити можливості української системи протиповітряної оборони.
У той час, як повідомляє Forbes, вранці 6 лютого, під час великої повітряної тривоги в Україні, Росія, імовірно, здійснила запуск своєї ракети "Орєшник" у бік Києва. Проте, скоріш за все, ракета зазнала поломки і вибухнула на території Росії.