Вони виходять на нову арені. Компанія, що належить власникам Нової пошти, отримала дозвіл на постачання електричної енергії.
Компанія Нова Енерджі, що є частиною групи компаній Nova, до складу якої також входить Нова пошта, отримала ліцензію на постачання електроенергії.
Цю інформацію оприлюднила прес-служба компанії Нова пошта. Рішення було прийняте Національною комісією, яка відповідає за державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Процедура отримання ліцензії зайняла близько двох місяців. "Тепер Нова Енерджі матиме можливість не лише задовольняти потреби Нової пошти, але й виходити на відкритий ринок електричної енергії", – зазначено в заяві.
Раніше повідомлялося, що у квітні 2024 року група компаній NOVA створила компанію Нова Енерджи, яка буде займатися генерацією енергії на регулярній основі, включаючи електрику, генеровану сонцем та газом.
11 червня 2024 року на церемонії відкриття конференції з відновлення в Берліні президент України Володимир Зеленський оголосив, що з підтримкою міжнародних партнерів Україна планує в 2024 році реалізувати проєкт зі створення газової маневреної генерації потужністю до 1 ГВт, а також додаткових 4 ГВт у наступні роки.
У січні 2025 року Нова пошта запустила в роботу сонячну електростанцію потужністю 1 МВт, розташовану на даху свого головного термінала в Києві. Вартість реалізації проєкту склала 14 мільйонів гривень, а термін окупності передбачається на рівні трьох років.
На території термінала в Києві компанія розпочала роботу другої електростанції потужністю 700 кВт 3 березня. З введенням в експлуатацію другої черги сонячних електростанцій, планується збільшити її потужність вдвічі. Загальна вартість цього проєкту складає 13,5 мільйона гривень.
Нова пошта також вклала кошти в системи зберігання електричної енергії (СЗЕ), здатні акумулювати раніше накопичену електрику та постачати її як до внутрішньої мережі компанії, так і до зовнішніх електромереж.
Компанія планує встановити електростанції та УЗЕ загалом на п'яти найбільших терміналах в Україні, на трьох із них цей процес уже запущено. Загалом Нова пошта інвестувала в енергетичну автономію 300 млн гривень і цього року планує витратити ще 150 млн гривень.