Відстрочка мобілізації не надходить у "Резерв+": які причини та які дії вжити?

Хто не зможе отримати відстрочку в "Резерв+".

В Україні чоловіки активно висловлюють незадоволення тим, що інформація про відстрочки від мобілізації не надходить у додаток "Резерв+".

"Разом з колегою ми подали документи на відстрочку всього через кілька днів після того, як президент продовжив воєнний стан. На сьогоднішній момент у системі 'Резерв+' немає жодної інформації, хоча попередні відстрочки там були зафіксовані," - зазначив у коментарі для ТСН.ua вчитель київської школи Максим.

В Інтернеті можна знайти численні повідомлення на цю тему. Зокрема, йдеться про те, що викладачі, вчителі, опікуни, батьки багатодітних сімей та інші категорії чоловіків, які мають право на отримання відстрочки, подають свої документи як особисто, так і через електронну пошту. Проте, на жаль, ці заявки не надходять до системи "Резерв+".

Заступниця міністра оборони України з цифрових питань Катерина Черногоренко під час виступу в телемарафоні роз'яснила, які дії слід вжити у випадку, якщо під час оформлення відстрочки виникає помилка.

Як зазначила вона, у разі, якщо військовозобов'язаний має діючу відстрочку, йому не вдасться отримати нову через "Резерв+". Щоб оформити відстрочку, необхідно оновити додаток до версії 1.4.3.

Якщо вся необхідна інформація про особу вже є в реєстрах, то в додатку повинна бути передбачена затримка.

"Якщо особа, наприклад, не може знайти свої дані в реєстрі або виявила помилки в прізвищі чи податковому коді, оскільки ці реєстрації здійснювалися людьми, які могли помилитися або некоректно внести інформацію, ви маєте можливість звернутися до служби технічної підтримки "Резерв+", -- зазначила Черногоренко."

За її словами, фахівці опрацюють звернення і виправлять помилку, щоб дані підтягнулися в реєстри. Вона нагадала, що термін дії відстрочки -- три місяці.

Адвокат Марина Бекало у коментарі для ТСН.ua зазначила, що особи з інвалідністю, які не володіють пенсійним посвідченням, не можуть отримати відстрочку через програму "Резерв+". Це пов'язано з тим, що дані системи "Оберіг" повинні бути синхронізовані з інформацією, що міститься у Пенсійному фонді.

"Це питання технічного характеру, адже оформлення відстрочки в такому випадку не може відбутися в автоматичному режимі через відсутність відомостей про особу з інвалідністю в ПФУ", -- пояснила адвокатка.

Таким чином, чоловіки, які не володіють пенсійним посвідченням, можуть скористатися правом на відстрочку, звернувшись до ТЦК та СП особисто або надіславши заяву з проханням про відстрочку разом із необхідними документами через "Укрпошту".

Нагадаємо, у "Резерв+" з'явився новий сервіс для військовозобов'язаних. Крім адреси, завдяки послузі уточнення даних можна також змінити контактний номер телефону та електронну пошту.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.