Відносини між Україною та США знову набули позитивного напрямку, - заявив Келлог.
На даний момент учасники ведуть перемови щодо угоди про видобуток корисних копалин, зазначив він.
Відносини між Вашингтоном і Києвом "повернулися на правильний шлях", про що свідчить відновлення переговорів щодо угоди про видобуток корисних копалин. Про це заявив спецпредставник президента США щодо України Кіт Келлог, передає The Times.
11 квітня, у п'ятницю, технічні команди з України та Сполучених Штатів провели зустріч, на якій розглянули угоду, що передбачає надання Америці суттєвого доступу до величезних запасів корисних копалин в Україні, включаючи літій, титан та уран. Це, в свою чергу, має стати основою для подальшої підтримки та інвестицій з боку США в процес відновлення країни після війни.
Як зазначив Келлог, американські чиновники не оцінили належним чином всі аспекти, пов'язані із реалізацією цієї угоди. Він уточнив, що остаточне рішення щодо можливості доступу Сполучених Штатів до стратегічно важливих для країни корисних копалин буде ухвалене українським парламентом.
За словами Келлога, в команді Трампа визнають, що "немає чіткої інформації" про те, які саме корисні копалини є в Україні і яка їхня ринкова вартість, оскільки останні геологічні дослідження проводилися ще в епоху Радянського Союзу.
Офіційні представники, які приїдуть до Вашингтона, в найближчі дні зосередяться на розв'язанні цих проблем і спробують перетворити "комерційну угоду" на "дипломатичну угоду", зазначив він.
Делегація на чолі із заступником міністра економіки України Тарасом Качкою прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів про угоду щодо видобутку українських мінералів, повідомила New York Times. Очікується, що переговори триватимуть два дні і будуть технічними за своїм змістом.
Повідомлялося, що остання версія проєкту угоди про корисні копалини між країнами включає більш суворі умови, ніж попередні. Тепер Сполучені Штати вимагають прибутком від ресурсів повернути мільярди доларів за всю надану раніше допомогу без будь-яких гарантій безпеки.