Від Бельгії до Китаю: незаконна торгівля вугіллям приносить мільярдні доходи, але правоохоронці наразі здійснюють операції | УНН

Міжнародне розслідування виявило, що контрабанда вугра Anguilla anguilla є багатомільярдним бізнесом. З 2021 року з ЄС вивезено майже 4 тонни скляних вугрів, заарештовано членів банди.

Глобальне розслідування злочинного угруповання, що займається контрабандою вугрів, виявило, що вид Anguilla anguilla, який занесений до Червоного списку, активно використовується в незаконній торгівлі на міжнародному рівні, зокрема в Європі. Цікаво, що один кілограм цих вугрів коштує більше, ніж кілограм слонової кістки. Про це повідомляє УНН з посиланням на Nieuwsblad.

Незаконна торгівля вугром виду Anguilla anguilla стала важливою складовою багатомільярдного бізнесу. Міжнародне розслідування щодо діяльності мафії, що займається вуграми, стартувало у Франції, але наразі правоохоронці провели обшуки також в інших країнах Європейського Союзу, зокрема в Польщі та Іспанії.

З'ясувалося, що існують зв'язки з азійськими посередниками, які працюють у Паризькому регіоні та займаються організацією контрабанди через європейські аеропорти. Ці посередники також експлуатували аеропорт Завентем, що призвело до посиленої уваги з боку бельгійської митниці та правоохоронних органів.

На сьогоднішній день відомо, що інтернаціональна злочинна група, ймовірно, вивезла з Європейського Союзу близько 4 тонн скляних вугрів з 2021 року.

Один з арештованих підозрюваних є значним французьким рибопереробним підприємцем. Інша компанія, пов'язана з цим випадком (Ibaitz), належить Хосе Антоніо Агірребаррену, відомому під прізвиськом Тарзан, який раніше був членом ЕТА — однієї з найдавніших терористичних організацій у Європі.

Нещодавно в Бельгії було винесено вирок, згідно з яким десять осіб, що входили до складу злочинної групи, отримали тюремні терміни до чотирьох років. Ця банда активно діяла на території країни, і серед її членів...

Напад на захист видів тварин, що має негайний вплив на здоров'я населення і навколишнє середовище, і навіть на весь світ".

Вугор під науковою назвою Anguilla anguilla, більш відомий як європейський вугор.

Цей вид перебуває під ризиком зникнення. Експорт Anguilla anguilla суворо заборонено. Ніхто не має права вивозити жодного європейського вугра, як живого, так і мертвого, у стадії молодих особин (скляний вугор) або дорослих (вугор) за межі Європейського Союзу.

Серед прикладів виявленої незаконної діяльності

24 лютого 2023 року в аеропорту "Завентем" неподалік від виходу на посадку на рейс до Дохи виник інцидент. Шістьох чоловіків, які вже були готові до посадки, вивели з черги. Митники визнали їхній зареєстрований багаж підозрілим: вісімнадцять ідентичних валіз, усі з перевантаженням, хоча й були належно оплачені.

Загальна вага становить 140 кілограмів малесеньких прозорих рибок. Їх помістили в пластикові пакети, наповнені киснем, і охолодили за допомогою льодових пляшок, щоб уповільнити їхні життєві процеси, що дозволяє їм зберігати життєздатність протягом більш тривалого часу.

Вказується, що Доха слугувала лише проміжною станцією; вугрі повинні були ще благополучно досягти Куала-Лумпура (Малайзія).

Поліцейська операція в парку Спур-Норд, розташованому в Антверпені, виявила 150 кілограмів риби, що становить приблизно півмільйона особин.

Довжина риби становить приблизно 7 сантиметрів, а її вага - близько 0,3 грама.

Бухгалтерія показує, що щонайменше 10 контрабандних рейсів залишили Бельгію з 42 кур'єрами і 878 кілограмами скляних вугрів - так званих бебі-вугрів - вартістю 1,7 мільйона євро.

Спеціалізована екологічна прокуратура розкрила злочинні схеми, пов'язані з незаконними вирубками лісів, контрабандою та службовою недбалістю в лісовій галузі Житомирської області.

Двоє киян постануть перед судом за контрабанду елітних ювелірних виробів та годинників на суму понад 12 млн грн, прихованих в автобусі "Варшава - Київ" на Волинській митниці.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.