В Україні стартувала нова ініціатива "Вільний step", спрямована на надання допомоги людям, які витримали полон і тортури.
Платформа створена у партнерстві Центром психічного здоров'я та реабілітації "Лісова поляна" з ГО "Ресурсний центр "Лісова поляна" за підтримки USAID, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Хоча ми не в силах змінити те, що російські загарбники заподіяли багатьом українцям, ми маємо можливість об'єднатися та вдосконалити наші сервіси, щоб протистояти наслідкам військових злочинів. Платформа "Вільний step" повинна стати більше, ніж просто місцем, де люди отримують допомогу. Ми прагнемо створити активну мережу спеціалістів, які взаємодіятимуть між собою, дотримуючись високих стандартів. Спілкування з клієнтами буде ґрунтуватися на повазі, взаємодії та надійності", - зазначила на презентації в Києві голова правління ГО "Ресурний центр "Лісова поляна" Тетяна Сіренко.
Платформа створена за підтримки USAID. Як зазначив на презентації заступник директора місії USAID в Україні Мілан Павлович, запуск платформи "Вільний step" є не лише технологічним досягненням, а й свідченням рішучості американського народу допомогти тим, хто пережив полон, тортури та насильство.
"Полон і тортури залишають не лише видимі, але й невидимі рани. Близько 16 тисяч українських цивільних осіб досі перебувають у руках російських загарбників. Шлях до відновлення тих, хто був звільнений, є надзвичайно складним. Громадянські організації та психологічні служби в Україні активно працюють над задоволенням потреб цих людей. Спільними зусиллями вони залишають незабутній слід. Саме з цією метою була створена ініціатива "Вільний step". Ця платформа допомагає тим, хто пережив випробування полоном, зорієнтуватися в середовищі, яке пропонує підтримку та допомогу", - зазначив Мілан Павлович.
На платформі зібрана інформація про 53 організації, що надають комплексну підтримку людям, які постраждали від російського полону, тортур, сексуально насильства, пов'язаного з конфліктом (СНКПК), а також підтримку та консультування членів їх родин.
Це включає як державні установи, такі як Координаційний штаб з питань військовополонених, Координаційний центр підтримки жертв і свідків при Офісі генерального прокурора, Український ветеранський фонд та інші, так і недержавні організації, які пропонують послуги з підтримки психологічного здоров'я, психосоціальної допомоги та юридичних консультацій.
Послуги на платформі розділені на кілька категорій: державні структури, соціальна допомога, медична допомога, юридична допомога та психологічна допомога.
Також до платформи можуть долучитися фахівці з цих напрямків. На платформі розміщені навчальні матеріали, передбачена низка тренінгів, як для фахівців, так і для громадян.
Приміром, як повідомила Тетяна Сіренко, буде запущено курс для сімейних лікарів, який також буде доступним на сайті Академії НСЗУ, дистанційний курс для членів родин людей, які знаходяться або повернулися з полону, цикл матеріалів для фахівців з соціальної роботи.
Крім того, існує підтримка для професіоналів, що займаються питаннями насильства.
Платформа "Вільний step" тепер доступна для всіх.