В Україні було виявлено злочинну групу, яка влаштувала схему нелегального продажу новонароджених за межі країни.
Агентство з розшуку та управління активами в партнерстві зі слідчим підрозділом Оболонського районного управління поліції Києва та Державною прикордонною службою виявило значну схему нелегальної торгівлі новонародженими дітьми за межами країни.
Цю інформацію озвучила керівниця АРМА Олена Дума.
Вона зазначила, що організацію цієї схеми влаштували власники приватних медичних закладів у Києві та Харкові, залучивши до цього адвокатів, перекладачів та медичних працівників.
"Продукція преміум-класу". Як 46 малюків у київському готелі стали центром уваги щодо теми сурогатного материнства.
Група функціонувала під маскою сурогатного материнства, залучаючи жінок, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Їм пропонували компенсацію в розмірі 12 тисяч євро за участь у програмі. Після народження дитини жінок примушували надавати неправдиві відомості під час реєстрації, відмовлятися від дітей на користь іноземних громадян і давати згоду на вивезення дітей за межі країни, - повідомила Дума, додавши, що сума угоди за дитину коливалася від 50 до 70 тисяч євро.
В Україні було виявлено активи, що належать учасникам злочинної організації. Серед них:
24 нерухомих майна, 9 земельних наділів, 10 автомобілів, 2,5 мільйона гривень, 4 об'єкти інтелектуальної власності.
Під час розслідування встановили, що зловмисники відкривали банківські рахунки в різних країнах, регулярно змінювали місця реєстрації та активно подорожували, відвідуючи елітні курорти по всьому світу.
У співпраці з міжнародними правоохоронними структурами АРМА вдалося виявити за межами країни транспортні засоби та фінансові рахунки в США, Румунії, Данії та Німеччині. Крім того, були отримані підтвердження щодо перетину кордону учасниками схеми та їхнім оточенням.
У 2021 році в Харківській області співробітники Служби безпеки України викрили міжрегіональну злочинну групу, очолювану столичними фахівцями в галузі репродуктології. Ця група організувала схему "постачання" немовлят іноземцям під виглядом програми сурогатного материнства. Водночас, минулого року Італія ухвалила один з найсуворіших у Західній Європі законів, що забороняє міжнародне сурогатне материнство. Потенційних батьків, які користуються послугами сурогатних матерів за межами країни, чекають серйозні покарання у вигляді тюремних термінів та великих штрафів.