В Україні суттєво зросте вартість газопостачання: чи варто очікувати на нові суми в рахунках?

Суми в рахунках можна перевірити, проте не буде повторного збільшення їхньої величини.

Тариф на транспортування газу українською ГТС збільшиться вчетверо. Однак не факт, що ця ситуація позначиться на побутових споживачах.

Цю інформацію надав "Телеграфу" Михайло Гончар, український фахівець у сфері міжнародних енергетичних відносин та президент Центру глобалістики "Стратегія XXI". Він зазначив, що ціни для українських споживачів не визначаються Оператором ГТС.

"Внутрішні споживачі не мають стосунків із газотранспортною системою, у контексті магістральних газопроводів", -- сказав він.

За словами фахівця, якщо тарифи на транспортування газу через магістральні газопроводи підвищаться, це не вплине безпосередньо на окремі домогосподарства. Відповідальність за підвищення цін для населення лежить на регіональних облгазах, і навіть вони не будуть коригувати тарифи в співвідношенні до зростання вартості транспортування газу.

"Звісно, певні підвищення відбудуться. Проте стверджувати, що їх буде декілька разів, неможливо. Це точно не станеться," – зазначив Гончар.

Експерт зазначає, що для того, щоб підвищити тариф, конкретний Облгаз повинен подати заявку до НКРЕКУ. Після отримання запиту комісія проведе перевірку його обґрунтованості та вирішить, чи затвердити його, чи відхилити.

"Платіжка від НАК – це плата за продукцію. А платіжка від Київгазу – це компенсація за доставку цієї продукції. Перша платіжка, ймовірно, виросте через підвищення тарифів ОГТСУ. Однак ціна на товар не зросте в значній мірі. Особливо враховуючи, що під час воєнного стану діє заборона на підвищення цін," – зазначив він.

Слід підкреслити, що в Україні тарифи на доставку газу варіюються залежно від регіону. Наприклад, у столиці, Києві, вартість доставки становить 38 копійок за кубометр, тоді як жителі Чернівецької області сплачують 2,39 гривні. Цікаво, що навіть в межах однієї області можуть існувати різні тарифи.

Як відомо, угода щодо транзиту російського газу територією України завершується 31 грудня, і в Києві ясно дали зрозуміти, що не планують її продовження. Проте президент Володимир Зеленський зазначив, що українська газотранспортна система може бути використана для транзиту газу з інших держав, якщо виникне така потреба з боку Євросоюзу.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.