В Україні очікуються суттєві зміни погодних умов: цей прогноз вражає.

Заморозки та холод незважаючи на осінь ненадовго відступлять.

До України мчить потепління. Після холодного і дощового періоду, в Україну повернеться тепло - синоптики обіцяють до +18-ти градусів. Ба більше, експерти говорять і про теплу зиму.

Які ж температурні показники підготувала нам погода на новий робочий тиждень та вікенд - подробиці розповіла Вікторія Панченко в ексклюзиві TSN.UA.

Довгоочікуване потепління наближається до України: синоптикиня Наталка Діденко оголосила точну дату. Вона передбачає приємну жовтневу погоду. За її інформацією, з початком нового тижня стан погоди в Україні суттєво покращиться. Згідно з прогнозом Діденко, очікується суха і сонячна погода, а температура вдень підніметься до комфортних +13...+17 градусів.

Примітно, що і Наталка Птуха зазначала, що не виключено, що навіть з 20 жовтня антициклон слабшатиме, надійде інша повітряна маса і температура підвищуватиметься, а заморозки відступатимуть.

Трохи зміниться конфігурація повітряних потоків і дещо тепліша, відносно тепліша повітряна маса в порівнянні з тією, яка є зараз, надійде до території нашої держави.

"Сподіваємося, що десь 21 - 22 числа заморозки будуть відходити. Хоча, звичайно, високих значень температури в нічні години все одно не очікуємо. Буде в межах +2 - +7 градусів".

Птуха також висловила надію, що, принаймні, у найближчий час обійдеться без заморозків, а якщо вони й з'являться, то лише на поверхні ґрунту і в обмежених районах. Водночас, експертка зазначила, що денні температури в цей період можуть приємно здивувати.

"Оскільки температура може досягати +15 градусів, повітря здатне прогріватися. Особливо комфортні умови очікуються 23-24 числа."

Проте в Україні більше не прогнозують температуру в +20 градусів. Лише на півдні країни можливе підвищення до +18.

"Але не більше. Загалом це все одно буде поле високого тиску, більш сонячна погода, досить комфортно. Бабиним літом це не назвеш, але можна зазначити, що трошки така комфортна жовтнева погода. Буде спокійно".

У понеділок, 21 жовтня, в Україну почнуть надходити теплі повітряні маси з заходу й півдня. На Закарпатті, Львівщині, Тернопільщині, Хмельниччині та в південних регіонах температура підніметься до +13... +15 градусів. У східних та північних областях буде прохолодніше — +9... +10 градусів. Опадів не передбачається, хоча вранці можливі місцеві тумани. У вівторок, 22 жовтня, теплий атмосферний фронт охопить практично всю територію України, за винятком окремих районів Сумщини та Чернігівщини. У денний час очікується температура до +17 градусів, а в Криму до +19 градусів. Опадів не буде. Середа, 23 жовтня, принесе теплу осінню погоду, з максимальною денною температурою до +18 градусів, також без опадів. Найвищі температури спостерігатимуться в південних областях та в центрі країни. У Києві та північних регіонах температура повітря сягне +13... +14 градусів.

В четвер, 24 жовтня, на територію нашої країни з півночі почнуть заходити арктичні повітряні маси, на Сумщині, Чернігівщині та на Харківщині вдень очікується до +8 градусів. На решті території збережеться суха і тепла погода з максимальними +18 градусів в південному регіоні і +17 на Закарпатті. Опадів не очікується. В п'ятницю, 25 жовтня, холодні повітряні маси, що будуть рухатися з півночі, витіснять теплий атмосферний фронт. Синоптики прогнозують на Закарпатті теплу погоду до +17 градусів, в південних і західних областях очікується до +13...+15 градусів. На решті території країни температура знизиться до +10 градусів. Опадів не прогнозується. На вихідних в Україні збережеться тенденція до поступового зниження температури. Тепліше буде на заході та на півдні країни - до +15 градусів. На півночі очікується незначне підвищення температури до +11 градусів. Без опадів.

Аномально тепле літо і теплий початок осені стали причинами однієї загадкової аномалії. У Києві в жовтні масово зацвів бузок, який росте у дворах столичних будинків. Еколог Олександр Соколенко у коментарі для ТСН.ua розповів, що на це вплинула і тривала посуха.

Еколог зазначив, що цвітіння дерев викликане аномальними погодними явищами, які є результатом змін клімату. Наслідки цих змін стають дедалі помітнішими з кожним роком.

Соколенко додав, що для рослин таке цвітіння, спричинене наслідками кліматичних змін, дуже шкідливе. Більш того, наслідки кліматичних змін посилюються ще й завдяки несприятливим антропогенним умовам міста.

Зазначимо, що згідно з прогнозом Укргідрометцентру, середні температурні показники в жовтні очікуються на 1-1,5 градуси вище звичайних значень.

Ба більше, раніше у Києві зафіксували рекорд добової кількості опадів у Києві. Про це повідомив Укргідрометцентр з посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.

В останні дні вересня в Києві зафіксували одразу три нових температурних рекорди. Наприклад, 27 вересня мінімальна температура не опустилася нижче 17,3°С, що стало найвищим показником для цього дня. Ще один рекорд був встановлений 28 вересня, коли середня добова температура досягла +23,1°С, перевищивши попередній рекорд, зафіксований у 1927 році, на 2,0°С, а також перевершивши кліматичну норму на 9,9°С. Загалом у вересні в Києві було зареєстровано 11 нових температурних рекордів. За інформацією синоптиків, перший місяць осені цього року став найтеплішим з XIX століття. Найнижча температура спостерігалась 19 вересня, коли вона знизилась до +10,4°С, тоді як 1 вересня стовпчик термометра піднявся до рекордних +33,0°С. Крім того, вересень 2024 року відзначився дуже низьким рівнем опадів — лише 36% від середньомісячної норми.

Наразі з’явилася інформація про те, що зимовий сезон в Україні обіцяє бути доволі теплим. Проте не виключені й періоди різкого похолодання, що можуть призвести до зниження температури. Про це в інтерв’ю УНІАН розповіла Віра Балабух, кандидатка географічних наук та керівниця відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України.

Так, завдяки цьому повітряні маси на територію України виходитимуть з району Середземного моря та Атлантики. Крім того, на погоду впливає і парниковий ефект.

Водночас вона зазначила, що метеорологи по всьому світу попереджають про потенційні ризики цієї зими, пов'язані з малодослідженим феноменом - різким потеплінням у стратосфері. Саме від цього та кількох інших обставин залежатиме, чи зможе арктичне повітря досягти території України.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.