В Україні середній розмір пенсії для прокурорів з інвалідністю становить близько 22 тисяч гривень: вказано кількість та суми.
В Україні в прокуратурі задіяні 14 846 працівників, а кількість прокурорів на пенсії становить 5 851 особу. Серед них 525 прокурорів отримують пенсію через інвалідність.
У публікації OBOZ.UA зазначається, що за даними Пенсійного фонду України (ПФУ), відповідно до закону "Про прокуратуру", в особливих категоріях обліковується 5 851 особа, з яких 525 отримують пенсії через інвалідність. Середній розмір пенсії для прокурорів з інвалідністю становить 21 819 гривень.
"Пенсія для прокурорів у випадку інвалідності надається особам, які мають інвалідність I або II групи, за умови наявності не менше 10 років стажу роботи в прокуратурі. Розмір такої пенсії становить 60% від заробітної плати, отриманої в місяці, що передує подачі заяви на її призначення. Для прокурорів, які не мають інвалідності, необхідно мати мінімум 25 років загального стажу, з яких 15 років повинні бути на прокурорських посадах."
OBOZ.UA провів детальний аналіз численних пенсійних справ прокурорів. Виявилось, що представники правоохоронних органів через суди домагалися визнання періоду навчання у вищих навчальних закладах та роботи помічниками як "прокурорський стаж". Внаслідок цього, деякі особи, які фактично працювали прокурорами лише 6 (!) років, отримали високі пенсії, що викликає питання щодо справедливості системи.
При цьому середня пенсія прокурора, як розповідають співрозмовники OBOZ.UA у ПФУ, становить 21 819 грн. Але в обласних прокурорів така "пенсія" може досягати більш як 90 тис. грн на місяць. І йдеться саме про пенсію: тобто це довічна виплата, яка підвищується разом із зарплатами прокурорів. Зараз таку пенсію саме через інвалідність і маючи лише від 10 років стажу отримують 525 прокурорів по всій країні.
Найбільш відомим серед них є вже колишній прокурор Хмельницької області Олексій Олійник, про якого вперше повідомив журналіст Юрій Бутусов. Як вдалося з'ясувати OBOZ.UA, він отримав інвалідність (точніше, рішення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про надання інвалідності другої групи) всього через два місяці після отримання аналогічного статусу його дружиною, яка також працює прокурором. Це, разом із судовими позовами проти Пенсійного фонду України, забезпечило прокурорській сім'ї високі пенсійні виплати з молодих років.
Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, молодий прокурор з Києва Ярослав Захарченко завершив навчання в Національній академії прокуратури влітку 2013 року. У 2022 році, після 9 років роботи, прокурор Київської міської прокуратури Ярослав Віталійович вийшов на пенсію. Спершу він отримав пенсію через інвалідність, оскільки Міжвідомча служба експертизи медичних комісій (МСЕК) встановила у нього другу групу інвалідності.