В Україні існує попит на видання нотної літератури, стверджує керівник видавництва "Мистецтво".
Директор видавництва "Мистецтво" Сергій Поночовний впевнений, що Україні необхідно зберігати та публікувати нотну літературу.
Цю інформацію він озвучив під час прес-конференції в Укрінформі, де презентував проєкт "Сучасні підходи до збереження та цифрової актуалізації творчої спадщини українського композитора Віталія Кирейка".
"Щомісяця ми отримуємо не менше трьох-п’яти запитів на друк нотних видань. Потреба у збереженні та випуску нотної літератури безсумнівна. Хоча, можливо, тиражі не досягатимуть колишніх мільйонних обсягів, але фахівці залишилися. Навіть просте набори нотної верстки та звичайного тексту — це зовсім різні процеси," - зазначив Поночовний.
На його думку, кожен проект, присвячений збереженню нашої культурної спадщини та виявленню української ідентичності, є "маленькою частинкою великої основи, яка формує українську націю".
Водночас Поночовний підкреслив, що на даний момент держава не здійснює закупівлю нотних матеріалів.
"Я не знаю, чи треба на сьогодні якесь спеціалізоване видавництво з нотної літератури. Я думаю, що будь-яке видавництво, яке цим зацікавиться, може зробити відділ і друкувати, я із задоволенням це підтримую. Кожного місяця три-чотири видання стосовно нотної літератури ми видаємо, починаючи із запитів музичних шкіл Києва. Це можна рухати вперед на сьогодні", - наголосив директор видавництва "Мистецтво".
Він також підкреслив, що протягом останніх двох років в Україні спостерігається зростання попиту на книги в 3-5 разів.
За інформацією Укрінформу, Микита Потураєв, голова Комітету Верховної Ради з гуманітарних та інформаційних питань, повідомив, що наразі тривають обговорення з Міністерством фінансів щодо виділення близько 300 млн грн у бюджеті на наступний рік для підтримки видавничої справи та розповсюдження книг.