В угоді Сполучених Штатів щодо видобутку корисних копалин залишаються невирішені питання, зазначили в Офісі президента.
У угоді США щодо видобутку корисних копалин ще існують невирішені аспекти. Ілюстрація: Associated Press News
Сполучені Штати та Україна активно обговорюють можливість укладення угоди, що стосується видобутку корисних копалин. Проте в документі залишаються пункти, які потребують уточнення, зокрема, в аспекті забезпечення безпеки.
Про це повідомляє "Суспільне" з посиланнями на власні джерела.
Команди працювали всю ніч, до ранку. Однак стверджувати, що проект угоди щодо рідкісноземельних ресурсів зі Сполученими Штатами був вдосконалений в інтересах України, поки що не варто. З точки зору безпеки ще існують деякі питання, які потребують додаткової доопрацювання, -- зазначив наш співрозмовник.
Видання Bloomberg повідомляє, що Дональд Трамп прагне отримати рідкісноземельні метали на суму, що дорівнює 500 мільярдам доларів, які переважно використовуються для виробництва потужних магнітів. Проте, за словами фахівців, хоча в Україні існують потенційні родовища корисних копалин, більшість з них наразі не є економічно вигідними для видобутку.
Раніше Дональд Трамп заявив, що хотів би укласти угоду, за якою Україна постачатиме США рідкоземельні мінерали, необхідні для виробництва електроніки, в обмін на американську допомогу.
Проте канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив незгоду з ідеєю Дональда Трампа про надання Україні військової підтримки в обмін на природні ресурси країни.
Згодом президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Україна погодилася надати Вашингтону доступ до рідкісноземельних корисних копалин на суму 500 мільярдів доларів.
Проте варто відзначити, що президент України Володимир Зеленський відмовився від підписання угоди, що дозволяла б Сполученим Штатам отримати доступ до рідкісноземельних ресурсів. Це рішення в Білому домі охарактеризували як "недалекоглядне".
Володимир Зеленський повідомив, що Сполучені Штати можуть подумати про інвестиції в розробку корисних копалин на шельфі Чорного моря, який в даний час знаходиться під контролем Росії.
Проте згодом Дональд Трамп оголосив про свої плани знову укласти угоду з Україною щодо видобутку рідкоземельних мінералів.
Радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц звернувся до Києва з проханням "пом'якшити риторику" та укласти угоду щодо видобутку корисних ресурсів, яку раніше відхилив президент Володимир Зеленський.
Після цього адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні нову версію угоди про видобуток корисних копалин, в якій були враховані деякі зауваження з боку Києва.