В ISW розкрили причини, які стоять за заявами Росії про умови переговорів з Україною, а також обговорили, чи залишається Путін впевненим у своїх шансах на досягнення успіху.
Спікерка Ради Федерації Російської Федерації Валентина Матвієнко знову озвучила позиції російського лідера Володимира Путіна стосовно "готовності Росії до компромісів у переговорах". Водночас Москва продовжує дотримуватись раніше висунутих ультиматумів, які були оголошені ще навесні 2022 року в Стамбулі.
Постійні заяви Москви про "нейтралітет" України та необхідність значного зменшення українських військових сил вказують на те, що Путін все ще має надію на перемогу Росії у військовому конфлікті з Україною. Це зазначено в свіжому аналітичному огляді американського Інституту дослідження війни (ISW).
Аналітики зацікавилися висловлюванням Матвієнко, яке вона зробила 24 грудня. Спікерка Ради Федерації Росії стверджує, що країна "готова до компромісів у переговорах з Україною". Проте при цьому Москва наполегливо вимагає від Києва виконати умови, які були озвучені ще під час переговорів у Стамбулі в березні 2022 року, коли російські війська проводили наступ на столицю та на сході й півдні України.
"Матвієнко підкреслила, що Росія не змінить своїх умов ані на мить", – зазначено в статті.
Заява Матвієнко, додали аналітики, стала ще одним повторенням вимог Путіна щодо того, що переговори з Україною повинні базуватися на тих самих "безкомпромісних вимогах", які він висував ще до повномасштабного вторгнення і пізніше, коли Росія мала найбільші за всю війну "територіальні здобутки".
"Часткова угода, яка виникла під час українсько-російських переговорів у Стамбулі в березні 2022 року, зазначала, що Україна буде постійно нейтральною державою, яка не зможе вступати в НАТО, і накладала обмеження на українську армію, подібні до тих, які Версальський договір наклав на Німеччину після Першої світової війни, обмеживши чисельність Збройних сил України до 85 тис. солдатів. Вимоги Росії в Стамбулі були в основному більш детальними версіями вимог, які Путін висунув за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, включаючи "демілітаризацію" та нейтралітет України", - підкреслили аналітики.
В ISW зазначили, що повторення російськими чиновниками, такими як Матвієнко, чергового ультиматуму Путіна, висловленого під час "Прямої лінії" 19 грудня, свідчить про те, що російський лідер впевнений у своїй неминучій перемозі. Це нагадує ті часи, коли Росія ще не демонструвала своєї неспроможності досягти успіху або коли її "досягнення" були значно більшими, ніж у даний момент.
"Аналітики ISW продовжують вважати, що згадки високопосадовців Росії про умови, які Путін намагався нав'язати Україні в період, коли він вірив у можливість швидкого завершення своєї військової агресії в 2022 році, свідчать про його очевидну впевненість у здатності повністю перемогти Україну на полі бою. Це залишається в контексті значних втрат, яких армія Росії зазнала від українських сил після того часу," - зазначили представники ISW.
Нещодавно Путін знову висловив похвалу на адресу "Орєшніка" та попередив Україну про можливе "випробування в бойових умовах" цієї новітньої російської ракети.
За твердженням диктатора, запуск "Орєшніка" нібито став знаковою подією в сфері ракетно-космічних технологій. Путін підкреслив, що "аналогічних випадків раніше не було".