Компанія Eutelsat визнала, що наразі не має можливості запропонувати альтернативу Starlink від Маска для України.
Основний конкурент Eutelsat не зможе миттєво зменшити вплив Starlink на зв'язок у Києві під час війни.
Згідно з інформацією, наведеною в матеріалі "Politico", про це повідомляє "Європейська правда".
Українці будуть змушені терпіти страх перед тим, що Ілон Маск може відключити супутниковий зв'язок, який забезпечує комунікацію з лікарнями, військовими частинами та армією. Наразі немає швидких альтернатив, які могли б зрівнятися з можливостями системи Starlink.
Для того щоб зменшити цей ризик, Європейський Союз розглядає альтернативні рішення для України. Одним із таких варіантів є франко-британська компанія Eutelsat.
Співпраця зі Starlink - "це питання, яке може бути вирішене в Білому домі або [приватному маєтку Трампа] Мар-а-Лаго", - висловилася генеральний директор Eutelsat Єва Бернеке. "Мати декілька альтернатив завжди корисно", - додала вона.
Але сьогоднішні альтернативи Starlink не готові прийняти виклик - в тому числі і Eutelsat, за власним визнанням Бернеке.
"Якщо б ми спробували взяти на себе всю відповідальність за зв'язок в Україні та для її громадян, нам це не вдалося б. Давайте будемо відвертими", - зазначила Бернеке. "Проте я вірю, що ми можемо створити можливості для деяких ключових випадків, важливих для уряду", - додала вона.
Небагато компаній інвестували в низькоорбітальні супутники. Такі системи забезпечують швидший зв'язок і меншу затримку, що має вирішальне значення для операцій в реальному часі, таких як війна з безпілотниками, але вони залишаються дорогими і громіздкими в експлуатації. Starlink, що належить компанії SpaceX Ілона Маска, лідирує на ринку, з Eutelsat як сильним конкурентом, а інші, такі як Amazon's Project Kuiper, все ще відстають.
Завдяки інноваційним компактним системам та розгалуженій мережі гнучких променів, 7000 супутників Starlink виглядають як карлики в порівнянні з 600 супутниками Eutelsat та їх більш громіздкими терміналами. Мережа Ілона Маска здатна запропонувати пропускну здатність, яка перевищує Eutelsat в Україні від 23 до 490 разів, залежно від конкретних умов використання.
Як повідомляється, минулого року в Україні було продано понад 42 000 комплектів Starlink. "Я не думаю, що нам потрібно наближатися до цієї цифри, але ви могли б подумати про те, щоб мати принаймні пару тисяч... щоб мати резервну копію в критичних місцях", - сказала Бернеке.
Європейська компанія наразі проводить переговори з Європейським Союзом, щоб отримати фінансування для постачання додаткових комплектів користувачам на місцях. Крім того, вони планують забезпечити кошти для майбутніх запусків супутників, які збільшать пропускну здатність мережі в найближчі роки.
"Обговорення дійсно тривають на рівні ЄС, з нашими країнами-членами і з галуззю", - сказав речник Європейської комісії Томас Реньє.
Нещодавно з’явилася інформація про те, що Німеччина надає фінансову підтримку Україні для підключення до супутникової інтернет-мережі, що управляється компанією Eutelsat.
У березні в польському уряді казали, що Польща витратила майже 83 мільйони доларів на Starlink для України за час повномасштабної війни.
Нагадаємо, глава МЗС Польщі Радослав Сікорський застеріг американського мільярдера Ілона Маска він шантажу України доступом до Starlink, нагадавши, що абонплату за термінали сплачує Польща.
Врешті-решт, Маск підтвердив, що не планує відключати мережу Starlink для українських військових, навіть якщо його погляди не збігаються з політикою України.