Українська делегація під керівництвом Умєрова прибула до Сеула: Reuters оприлюднили подробиці візиту.
Делегація має намір підштовхнути Сеул до перегляду рішення про постачання зброї Україні.
Цього тижня українська делегація, яку очолює міністр оборони Рустем Умєров, вирушила до Південної Кореї. Основна мета цього візиту полягає в обговоренні ситуації з війною в Україні та можливого надання військової підтримки Києву, згідно з повідомленнями Reuters.
Відомо, що делегація провела зустріч з радником з питань національної безпеки Південної Кореї Шин Вон Сіком. Крім того, незабаром відбудеться зустріч з президентом Юн Сок Йолем, яка, ймовірно, відбудеться сьогодні, 27 листопада.
В агенстві заявили, що уряд Південної Кореї поки не підтвердив прибуття української делегації. Представник канцелярії президента та представник міністерства оборони відмовилися коментувати цю тему.
Журналісти звернули увагу на те, що в жовтні президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю південнокорейському каналу KBS. У цьому інтерв'ю він повідомив, що Київ планує надіслати до Сеула конкретний запит щодо постачання військової техніки.
Цього тижня міністр оборони Рустем Умєров провів конференцію з представниками оборонних відомств Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Польщі, де обговорив потреби України в сфері оборони. Зокрема, він наголосив на необхідності сучасних систем протиповітряної оборони та артилерійських боєприпасів, повідомили журналісти.
Південна Корея займає одне з провідних місць у глобальному виробництві зброї, проте наразі утримується від постачання озброєння Україні, зосередившись на наданні нелетальної допомоги, зазначили в агентстві. Західні держави продовжують чинити тиск на Сеул, закликаючи переглянути це рішення.
Журналісти також відзначили, що на початку листопада міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юль заявив про те, що Сеул ретельно спостерігає за ситуацією в Україні. Він підкреслив, що країна аналізує всі можливі варіанти, включаючи потенційну участь Північної Кореї у підтримці Росії та зміни у відносинах між Китаєм і Кремлем.
На початку листопада посол України в Південній Кореї Дмитро Пономаренко розповів, чому Сеул не передає Києву зброю. Він зазначив, що в Південній Кореї діє законодавча норма, згідно з якою країна не може постачати зброю державам, які перебувають у стані війни.
Згодом президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив, що його уряд готовий переглянути свою позицію стосовно постачання озброєння в Україну. Він акцентував увагу на тому, що у разі прийняття такого рішення, перша партія буде складатися з оборонних систем.