Українців вводять в оману при оренді житла: корисні поради для безпечного знімання квартир.

В Україні часто трапляються випадки шахрайства в сфері оренди нерухомості. Зазвичай, квартира чи будинок здаються в оренду без ведома власника, належать іншим людям або перебувають під іпотечним застави. Проте, існують способи убезпечити себе від недобросовісних орендодавців — для цього необхідно укласти належний контракт.

Суть у тому, що такий документ принесе вигоди як орендареві, так і орендодавцеві, зазначили експерти "Юридичного радника для ВПО". Зокрема, підкреслюється, що цей договір встановить чіткі умови орендних відносин:

Згідно з статтею 811 Цивільного кодексу України, угода про найм житла повинна бути оформлена в письмовій формі. При цьому закон не передбачає обов'язкового нотаріального посвідчення договору оренди, таке посвідчення є добровільним і може бути виконано за бажанням сторін, - зазначено у повідомленні.

При цьому наголошується: якщо житло має кількох власників - кожен співвласник має особисто підписати договір. Або видати іншому нотаріальну доручення на розпорядження спільним майном.

Якщо квартира була придбана під час шлюбу, для здачі її в оренду необхідно отримати згоду другого з подружжя.

Що має бути у договорі

"Хоча можна зазначити паспортні дані, це не є обов'язковим вимогами", - підкреслюють правозахисники.

Не забудьте вказати, чи йдеться про квартиру, кімнату, житловий будинок або його частину тощо.

Крім того, необхідно зазначити, як відбувається продовження та припинення угоди. Наприклад, угода може автоматично продовжуватися, якщо за місяць до завершення терміну жодна зі сторін не висловила бажання її розірвати, або ж можуть бути передбачені інші умови.

Важливо детально прописати, яким чином проводитиметься оплата. Зокрема, на банківський рахунок чи готівкою.

"При безготівковій оплаті рекомендується зберігати виписки або квитанції. Якщо ви обираєте готівку, оформіть додаток до договору або акт прийому-передачі у будь-якій формі, або ж скористайтеся розпискою," - зазначають експерти.

Необхідно зазначити, хто конкретно відповідає за їх оплату та в які строки це має бути зроблено.

Страховий депозит представляє собою суму грошей, яку ви передаєте власнику нерухомості разом із першим орендним платежем, як аванс за останній місяць. Для орендодавця цей депозит виступає гарантією збереження стану квартири та її вмісту. Наприклад, у разі пошкодження меблів або техніки, під час вашого виїзду з депозиту може бути вирахувана сума, рівна вартості завданих збитків. Крім того, з депозиту можуть бути зняті борги за невиплачені комунальні послуги або орендні платежі, - пояснюють юристи.

У ньому потрібно докладно описати стан квартири, вказати, які в ній є речі та як вони виглядають.

Як повідомляло OBOZ.UA, у Києві спостерігається зростання цін на оренду квартир. За минулий місяць орендна плата підвищилася на 15,06%, що становить майже 3000 грн, з середніх 18 251 до 21 000 грн. Ці дані відображають загальні ціни на ринку житла, без врахування кількості кімнат.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.