Україна надіслала запит Сполученим Штатам про постачання додаткових систем Patriot, - повідомив Сибіга.

Путін навмисно здійснює жорстокі атаки, щоб зобразити США слабкими, - Сибіга

Як пише РБК-Україна, про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на спільній з німецьким колегою Йоганном Вадефулем пресконференції у Києві. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами Сибіги, армія РФ стала іншою у порівнянні з 2022 роком: вона накопичила бойовий досвід, застосовує нові технології та активно розвиває оборонну промисловість.

"Сьогоднішня російська армія вже не є тією, що була в 2022 році. Вона здобуває новий бойовий досвід, активно впроваджує сучасні технології, які були протестовані на полі бою, та розвиває свій оборонний сектор і промисловість. Це викликає серйозну загрозу. І ця загроза стосується не лише України, а й трансатлантичної безпеки в цілому", - підкреслив міністр.

Він підкреслив, що Росія свідомо націлюється на цивільні об'єкти, прагнучи залякати громадян і викликати панічні настрої. Саме з цієї причини, за словами міністра закордонних справ, Україні терміново необхідно зміцнити свою систему протиповітряної оборони.

"Для того, щоб уникнути цього, надзвичайно важливими є системи протиповітряної оборони. Ми висловлюємо вдячність нашим німецьким партнерам за їх безпрецедентну підтримку у зміцненні нашого повітряного захисту. Ми продовжуємо сподіватися на отримання додаткових систем від наших союзників", - підкреслив Сибіга.

Він також зазначив, що Україна звернулася до Сполучених Штатів з проханням про надання додаткових систем протиповітряної оборони, зокрема "Patriot".

"Глава МЗС повідомив, що президент Зеленський особисто надіслав листа президенту Трампу з пропозицією придбати додаткові системи протиповітряної оборони, зокрема, йдеться про 'Patriot', здатні знищувати балістичні ракети."

Окремо Сибіга підкреслив, що Україна прагне розвивати власне виробництво систем протиповітряної оборони - і в цьому напрямку також розраховує на допомогу партнерів, зокрема Німеччини.

"Ще однією областю, де нам необхідна підтримка наших партнерів, є посилення наших можливостей у виробництві власних систем протиповітряної оборони та розвитку нашого повітряного захисту. Крім того, ця співпраця з нашими німецькими партнерами обов'язково принесе взаємну вигоду," - підкреслив він.

Раніше міністр оборони України Рустем Умєров підкреслив, що захист повітряного простору є одним з ключових стратегічних напрямків для України, зазначивши, що лише в червні противник здійснив понад 3500 запусків ракет і безпілотних літальних апаратів.

У той же час, голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Збройні сили України незабаром отримають сучасні системи протиповітряної оборони, які сприятимуть захисту від атак дронів і ракет з боку ворога.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.