Україна представила Сполученим Штатам свої пропозиції щодо миру: видання Telegraph розкриває деталі цього документа.
Згідно з повідомленням, опублікованим у The Telegraph, були розкриті деталі п'ятипунктного пакету вимог Києва. У ньому зазначається, що суттєві розбіжності між цими вимогами та американським семипунктним планом, який став відомий на цьому тижні, все ще залишаються.
"Основною вимогою є чітка позиція, що Крим - українська територія, яка була анексована військовими силами президента Кремля Володимира Путіна у 2014 році, і що вона офіційно не повинна визнаватися частиною Росії", - зазначається в статті.
Деталі вимог, які висунула Україна, були представлені в п'ятирічному плані. Як зазначив президент Володимир Зеленський, цей документ наразі знаходиться на столі у Дональда Трампа.
Президент України вже встиг поділитися своїми думками щодо плану під час прес-конференції в Південноафриканській Республіці.
"Після пропозиції з боку США з'явилися й інші матеріали, і я переконаний, що нині цей формат і документ знаходяться на столі президента Трампа. Все, що не відповідає нашим цінностям чи нашій конституції, не може бути включено до жодних угод", - зазначив Зеленський.
Документ, з яким ознайомилася The Telegraph, чітко свідчить про те, що Україна прагне позбавити російський суверенітет над Кримом та іншими захопленими регіонами будь-якого формального міжнародного визнання.
Перший та другий пункти акцентують увагу на необхідності формулювання будь-якої мирної угоди у термінах "заснованих на міжнародному праві, а не на капітуляції", з особливим застереженням щодо ймовірного вторгнення Китаю на Тайвань.
"Вони також підкреслюють важливість чітких "гарантій безпеки" як ціни за будь-яку перспективну мирну угоду, в рамках якої Україна поступиться територією Росії, нехай навіть на тимчасовій основі", - розкривають диталі журналісти.
Третій аспект полягає в тому, що "це намагання позбавити Трампа можливості вести переговори та відновити позицію України в центрі мирного процесу".
Четвертий пункт слугує попередженням як для США, так і для НАТО, що дозвіл Росії контролювати Крим дає їй змогу погрожувати не тільки нападами на Україну, а й на чорноморських союзників - Туреччину, Румунію та Болгарію.