Україна нестиме відповідальність перед Сполученими Штатами за отриману допомогу в момент, коли республіканці отримають контроль над урядом - Kyiv Post.
В США наближаються слухання Конгресу, присвячені питанням корупції в Україні.
Тільки-но республіканці візьмуть під свій контроль Палату представників, Сенат і Білий дім, Україна відповідатиме за допомогу від США. Також відбудуться слухання щодо корупції.
Цю інформацію передає Kyiv Post, посилаючись на джерело у Вашингтоні.
УУ публікації йдеться, що нещодавні заяви новообраного президента США Дональда Трампа про підтримку України після його зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Парижі створили відчуття оптимізму щодо того, що Вашингтон може приготувати для Києва далі. Проте деякі інсайдери серед республіканців не настільки впевнені, що для Києва все пройде гладко.
"Я був на Капітолійському пагорбі минулого тижня і почув багато занепокоєння щодо корупції в Україні", - сказав Стівен Мур, екскерівник апарату конгресмена-республіканця, якого Politico називає "людиною Республіканської партії в Києві".
Після зустрічі з понад сотнею офісів Республіканської партії в Капітолії, Мур поділився з виданням своїм переконанням, що "новий республіканський Конгрес прагне підтримати Україну у її боротьбі за перемогу". Проте він зазначив, що вони також очікують "прозорості у використанні фінансової допомоги з США - до останнього долара".
Мур зазначив, що "готуйтеся до численних слухань із глибокими запитаннями" щодо правильності використання американської допомоги Україні. Він підкреслив, що "якщо українська сторона не зможе надати відповіді на ці питання, республіканці не проявлять великої терпимості".
Згідно з даними, отриманими від джерел в Вашингтоні, керівництво Конгресу виявляє інтерес не тільки до питання прозорості, але й до розслідування можливих корупційних схем в Україні.
"Сполучені Штати інвестували мільярди доларів у підтримку демократії та верховенства права в Україні", - зазначає Артур Естопінан, який уже 27 років співпрацює з республіканськими лідерами в Конгресі. Він також підкреслив, що ця допомога не мала на меті створення можливостей для зловживань з боку українських підприємців, як це спостерігається сьогодні.
Естопінан, який також виконує функції американського лобіста, поділився, що нещодавно, коли стало відомо про його співпрацю з українським бізнесменом Сергієм Тарасовим, який стверджує, що "вищі чиновники українського уряду" переслідують його в рамках змови з метою захоплення його агрокомпанії I&U Group, "все більше українських підприємців почали звертатися до мене". Вони розповідають схожі випадки та шукають підтримки в організації зустрічей з американськими посадовцями, щоб привернути увагу до своїх проблем.
Естопінан також заявив про "шок" з боку понад 100 офісів Конгресу, з якими він спілкувався, щодо того, що "бізнесмени руйнуються вищими українськими чиновниками".
"Лобіст підкреслив, що американці мають високі навички у виявленні незаконного переслідування."
За словами Естопінана, після січневих брифінгів, які він організував для свого клієнта з "лідерами Конгресу, представниками адміністрації США, аналітичними центрами та засобами масової інформації", інтерес республіканців до розслідування можливих корупційних схем в Україні буде поступово зростати.
"Якщо більше людей дізнаються про таку кричущу корупцію, це призведе до подальших розслідувань і навіть до слухань у Конгресі", - каже екскерівник апарату голови комітету Палати представників із закордонних справ.
Як зазначив Мур, є один безсумнівний факт: "Ще один гучний випадок корупції в Україні може суттєво ускладнити отримання допомоги США для країни на тривалий період".
Згадаємо, що у червні цього року The Washington Post повідомляло про те, що Сполучені Штати та їх партнери висловлюють занепокоєння з приводу недостатньої ефективності України у боротьбі з корупцією. Це викликає напруженість у стосунках між Києвом і його союзниками щодо надання подальшої економічної та військової підтримки.