ЗМІ повідомляють, що Україна суттєво наростила обсяги виробництва артилерійських систем.
Європейські країни внесли значний внесок в інвестиції, що сприяло збільшенню виробництва артилерійських систем Богдан в Україні.
Україна на тлі можливого скорочення американської допомоги активізує виробництво ключової зброї у війні - артилерії. Цьому також сприяють європейські інвестиції. Про це у суботу, 19 квітня пише The Washington Post.
Зазначається, що в міру того, як майбутнє війни стає усе більш невизначеним, європейські союзники безпосередньо інвестують в артилерію українського виробництва, зокрема, в самохідні артилерійські установки Богдана. Виробництво цих установок різко зросло під час війни з РФ - з шести одиниць на місяць у 2023 році до понад 20 у 2025 році.
Як зазначив один із європейських посадовців, все більше країн переходять до моделі інвестування в оборонний сектор України, замість доставки зброї. Це сталося через те, що запаси озброєння в Європі виснажуються після багатьох років підтримки Києва, а інвестування в промисловість є більш оперативним рішенням.
Представник влади підкреслив, що така стратегія надає можливість державам НАТО використовувати Україну в якості майданчика для тестування нових видів озброєння, зокрема безпілотників, в яких у них немає достатньої практики.
"Це вигідніше для нас. Вони мають займатися виробництвом. І українці навчають нас багатьом речам," - зазначив європейський посадовець.
Згідно з інформацією в медіа, незважаючи на збільшення використання безпілотників на фронтових позиціях, артилерія продовжує відігравати ключову роль у конфлікті. На відміну від безпілотних літальних апаратів, артилерійські установки мають здатність більш ефективно нейтралізувати траншейні дії, зупиняти атаки та знищувати супротивника.
Нагадаємо, що рік тому з'явилася інформація про те, що Україна почала виробляти 10 установок Богдана щомісяця, що вважалося "рекордним показником".
Збройні сили України отримали новий український гранатомет для свого арсеналу.