Україна в ООН: Ми прагнемо миру, але не за будь-яку ціну.
Київ завжди відмовлятиметься визнавати окупацію своїх земель, не прийме іноземний диктат і не погодиться на будь-які обмеження свого суверенітету. Питання повернення полонених та викрадених дітей також не підлягає обговоренню.
Заступниця міністра закордонних справ України Мар'яна Беца у вівторок, 29 квітня, виступила на засіданні Ради Безпеки ООН, де назвала червоні лінії для Києва. Вона наголосила, що Україна хоче миру як ніхто інший, однак не може прийняти його за будь-яку ціну, передає Укрінформ.
Представниця України повідомила, що з 11 березня, коли під час переговорів у Саудівській Аравії Сполучені Штати запропонували безумовне та повне припинення вогню, російські війська здійснили майже 8500 скидів керованих авіабомб на територію України.
Росія відмовилася прийняти цю пропозицію США, підкреслила заступниця міністра.
Беца повідомила, що під час жорстокого обстрілу Києва 24 квітня, Росія застосувала балістичну ракету, виготовлену в Північній Кореї.
"Це ще один доказ кримінального співробітництва між Росією та Північною Кореєю. Цей союз становить загрозу для безпеки всього Індо-Тихоокеанського регіону", - зазначила заступник міністра.
Вона зазначила, що російські представники активно ведуть кампанію з вербування китайських громадян, використовуючи різноманітні соціальні мережі.
За даними Беци, внаслідок повномасштабної війни були пошкоджені або знищені 218 тисяч об'єктів цивільної інфраструктури, серед яких 1600 навчальних закладів (з них 200 повністю знищено) та приблизно 2000 медичних установ (300 з них зруйновано).
Вона донесла до членів Радбезу позицію України щодо заяв російського очільника Володимира Путіна про оголошення триденного перемир'я 8-10 травня.
"Якщо Росія так сильно бажає припинити війну, то чому б не почати перемир'я сьогодні? Навіщо чекати 8 травня? Ця пропозиція не має жодного стосунку до миру", - сказала вона. За її словами, це заявлено Кремлем з метою піару або щоб отримати додаткові тактичні переваги.
Вогонь можна припинити прямо зараз, а не лише для параду, додала вона.
"Україна прагне миру більше, ніж хто-небудь інший, - підкреслила Беца, - але ми не можемо погодитися на мир за будь-яку ціну."
Будь-які майбутні домовленості мають відповідати "червоним лініям" України, зауважила вона.
По-перше, Україна ніколи не визнає жодні території, які тимчасово перебувають під окупацією, зокрема Крим, як російські. По-друге, країна не схвалить жодних зовнішніх вказівок стосовно структури, чисельності та інших параметрів своїх збройних сил. По-третє, "ми відкидаємо будь-які обмеження нашого суверенітету, а також внутрішньої та зовнішньої політики, включаючи вибір альянсів, до яких ми прагнемо приєднатися", підкреслила Беца.
При цьому тимчасове припинення вогню, якщо воно буде досягнуто, не повинне призвести до замороження конфлікту, а має стати кроком до міцного миру на основі справедливості.
Окрім того, українські діти, яких викрала Росія, повинні повернутися на батьківщину. Аналогічно, слід повернути військовополонених та цивільних осіб, які утримуються незаконно.
"Суверенітет і територіальна цілісність є непорушними. Правосуддя не підлягає сумніву. Діти заслуговують на особливу увагу. Мир, що не має справедливості, не може вважатися миром. Це — здача", - підкреслила вона.
Беца зазначила, що Росія не прагне бачити Україну демократичною та вільною європейською державою, адже "свобода є загрозою для російського суспільства і може підривати диктатуру в Росії".
Заступниця міністра акцентувала, що агресію не можна заохочувати, і що агресорів не слід намагатися умиротворяти. Вона зазначила, що будь-яка спроба задовольнити РФ шляхом порушення основоположних принципів тільки призведе до нових порушень міжнародного права і створить серйозний небезпечний прецедент для світової безпеки.
Згідно з висловлюваннями Беци, Україна все ще має надію, що Сполучені Штати та інші міжнародні партнери "посилять свої зусилля, щоб змусити Росію прийняти умови для повного і безумовного припинення вогню".
Щоб покласти край геноцидній війні та уникнути її повторення в майбутньому, важливо, щоб міжнародне співтовариство проявило єдність і підтримку, підкреслила вона.
Нагадаємо, постійний представник Південної Кореї при ООН Джонкук Хванг заявив, що КНДР забезпечує РФ майже половиною боєприпасів.
Як було повідомлено, у вівторок Рада Безпеки ООН зібралася у зв'язку з наростанням російських нападів на цивільних осіб в Україні.