Україна і США досягли значної угоди щодо надрокористування: подробиці від Шмигаля | УНН
Допомога з боку США не буде врахована до моменту підписання угоди щодо надр. Україна має 50 мільярдів доларів доходів, отриманих від заморожених активів Росії.
Київ досягнув угоди, що американська допомога, яку Вашингтон надав до підписання угоди про надра, не буде врахована. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє УНН.
Він зазначив, що мав значущу бесіду з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, під час якої особливо обговорювалася угода щодо корисних копалин.
Ми досягли значного прогресу. Найважливіше — чітко окреслити наші червоні лінії. Угода повинна відповідати європейським зобов'язанням і не суперечити Конституції та законодавству України. Обов'язковою умовою є її ратифікація парламентом. Також було погоджено, що допомога, отримана до підписання документа, не буде враховуватися.
Він також зазначив, що Україна вже має підтверджені 50 млрд доларів доходів від заморожених російських активів, які будуть використані для бюджетних потреб, фіксування військових видатків та швидкого відновлення.
Проте наша мета полягає у повній конфіскації. Крім цього, ми виступили з ініціативою запровадження спеціального мита на імпорт товарів з Росії. Всі надходження від цього мита будуть використані для фонду відновлення України. Це економічний інструмент репарацій, який дозволяє здійснювати дії без необхідності чекати на політичні зміни в Росії.
Він зазначив, що санкції проти Росії залишаються ключовим засобом тиску, оскільки "агресор постійно прагне їх зменшити".
Угода щодо рідкісноземельних копалин з Україною буде укладена. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Майк Волц. За його словами, учасники переговорів "наполегливо працювали протягом вихідних", і президент США Дональд Трамп " сповнений рішучості це зробити".