Україна вживає всіх можливих заходів для відновлення процесів ексгумації, наразі триває уточнення запитів з Польщі, - зазначив експерт.

Цю інформацію в інтерв'ю для РБК-Україна озвучив Антон Дробович, керівник Українського інституту національної пам'яті.

Як повідомив Дробович, Український інститут національної пам'яті отримав запит від польської громадянки на проведення пошукових робіт у Рівненській області, і це питання було включено до плану діяльності на 2025 рік. Зокрема, йдеться про продовження робіт у селі Пужники, що в Тернопільській області.

Загалом польські інституції вже подавали різні запити, втім наразі відбувається їх уточнення.

Щодо повного переліку пам'ятних місць, які зацікавили польську сторону, хочу зазначити, що ще в вересні я направив лист до Міністерства культури Польщі та Польського інституту національної пам'яті з проханням уточнити та надати остаточний список. У листопаді польське міністерство відповіло, що вони відкриті до конструктивної співпраці і сподіваються, що Польський інститут національної пам'яті надасть необхідну інформацію. Проте на момент 15 листопада ми ще не отримали цього списку від інституту, - зазначив експерт.

Відновлення меморіалів є темою, над якою активно працюють міністерства культури обох держав. На цьому рівні ведеться конструктивна взаємодія, спрямована на розробку ефективного механізму вирішення цього питання.

"В даний момент триває розробка ефективного механізму. Всі покладають на нього великі надії, сподіваючись, що процес вдасться, і він стане основою конструктивного діалогу, а не просто обміном незрозумілими заявами без змісту," - зазначив експерт.

Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш нещодавно висловив думку, що Варшава повинна утриматися від підтримки вступу України до Європейського Союзу (ЄС), поки не буде вирішено питання, що стосується Волинської трагедії 1943 року. У той же час, президент Польщі Анджей Дуда висловив протилежну позицію, підкресливши, що блокування євроінтеграційних прагнень України суперечитиме польській зовнішній політиці і лише посилюватиме інтереси російського президента Володимира Путіна. Дуда також наголосив на важливості відкритого діалогу між Києвом і Варшавою для знаходження компромісу в складних питаннях історії.

Більше інформації про Волинську трагедію можна знайти в статті РБК-Україна.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.