Під час переговорів у Джидді Україна висунула пропозицію щодо укладення угоди про корисні копалини, але США вирішили зробити перерву, повідомляють ЗМІ.

Під час переговорів у Саудівській Аравії делегація України, за чутками, виставила пропозицію американській стороні підписати угоду щодо корисних копалин. Однак представники США відмовилися, зазначивши, що вирішили "взяти паузу" в обговоренні цього питання.

Цю інформацію оприлюднило Суспільне, посилаючись на неназвані джерела, ознайомлені з переговорами між США та Україною, що відбулись у Джидді 11 березня. За словами одного з інформаторів, українські чиновники представили пропозицію для обговорення.

"Угода схвалена українським урядом, тож ми поклали її на стіл, щоб і вони (американська делегація. - Ред.) повернулися у Вашингтон з конкретним результатом", - сказав співрозмовник.

Проте, як відзначається, представники американської делегації висловили ідею про те, щоб зробити перерву та, можливо, безпосередньо перейти до обговорення детальної угоди, оминувши підписання рамкової угоди.

Варто зазначити, що під час брифінгу після переговорів між Києвом і Вашингтоном президент України Володимир Зеленський висловив готовність підписати угоду щодо корисних копалин. Проте він акцентував увагу на тому, що наразі йдеться лише про рамковий документ — так звану угоду про угоду, яка покладе початок другому етапу переговорного процесу.

4 березня під час свого виступу в Конгресі президент США Дональд Трамп оголосив, що отримав повідомлення від Володимира Зеленського, в якому український лідер висловлював готовність підписати угоду щодо рідкоземельних металів "в будь-який зручний для вас момент". Проте вже наступного дня Трамп почав наполягати на доопрацюванні цієї угоди, прагнучи зробити її "більш значущою" та "якіснішою".

Як відомо, підписання угоди мало відбутися 28 лютого, але в останню мить було зірвано через публічний конфлікт в Овальному кабінеті. Після суперечки між Зеленським і Трампом, президент України змушений був терміново покинути Білий дім, і запланована церемонія не відбулася.

Як повідомляло OBOZ.UA, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підтвердила, що угода між Україною та Сполученими Штатами не містить положень про передачу прав на використання надр або будь-яких прав власності на природні ресурси.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.