Україна отримала схвалення на використання ракет SCALP проти Росії: які ще засоби вона може застосувати?

Франція не висловлює заперечень щодо завдання ударів по території Росії своїми ракетами.

Франція не накладає обмежень на Україну стосовно застосування своєї зброї для атак на територію Росії. Це також стосується крилатих ракет SCALP, які є французьким аналогом Storm Shadow.

Цю інформацію в коментарі для BBC озвучив французький міністр закордонних справ Жан-Ноель Барро. Він зазначив, що Париж "не встановлює жодних меж" у наданні підтримки Києву.

"Було закладено новий принцип... наші звернення до президента Зеленського отримали позитивний відгук," -- зазначив він.

Варто зазначити, що Барро не говорив, чи були факти застосування ЗСУ ракет SCALP для ударів по російській території.

Він повідомив, що Франція продовжить надавати підтримку Україні, поки це буде необхідно, оскільки від цього залежить безпека Європи. При цьому він навіть не виключав можливості відправлення французьких солдатів.

Крім того, міністр підкреслив, що у Парижі існує готовність до обговорення питання приєднання України до НАТО, а також ведеться активна робота над налагодженням взаєморозуміння з іншими державами Альянсу.

Відомо, що українські збройні сили вперше отримали ракети SCALP у літній період 2023 року. Проте до недавнього часу їх використання було обмежене лише об'єктами, що належать російській стороні, в межах міжнародно визнаних кордонів України. Ця ситуація змінилася в листопаді 2024 року, коли президент США Джо Байден скасував обмеження на використання балістичних ракет ATACMS проти цілей, розташованих на території Росії.

В українських збройних силах не існує альтернативних крилатих ракет повітряного базування, проте наявні певні партії американських ракет ATACMS. Обидва типи ракет мають максимальний радіус дії близько 300 кілометрів. Хоча для ракет SCALP/Storm Shadow існують версії з дальністю до 560 кілометрів, міжнародні угоди не дозволяють їх експорт до третіх країн.

Україна також має вітчизняну крилату ракету наземного базування "Нептун", перші версії якої теж мали дальність 300 кілометрів. Проте останнім часом триває активна модернізація та розвиток програми, а тому її реальні можливості поки що не набули широкого розголосу.

Для досягнення цілей на великих відстанях Україна застосовує різноманітні безпілотники. Декілька з цих моделей продемонстрували свою здатність діяти на відстані до 1000 кілометрів і більше.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.