Речник Міністерства закордонних справ Угорщини заявив, що питання вступу України до НАТО не є предметом обговорення у рамках двосторонньої угоди, незважаючи на висловлювання президента Зеленського.
Угорщина залишається незмінною у своїй позиції щодо приєднання України до НАТО, тому це питання не обговорюється під час переговорів між країнами. Тим не менш, днями український президент Володимир Зеленський згадував про можливі угоди в цій сфері.
Цю інформацію озвучив представник угорського Міністерства закордонних справ Мате Пацолай, чий коментар публікує видання Magyar Nemzet.
Він підкреслив, що тривають переговори щодо створення угоди про співпрацю між Будапештом і Києвом, де ключовим елементом є "відновлення прав угорської національної меншини" в Україні. Одночасно Пацолай заперечив, що у цю угоду буде включено питання вступу України до НАТО, зазначивши, що це питання вже "ясно донесено до української сторони".
"Ми вже не раз підкреслювали нашу точку зору щодо цього питання, і вона залишається сталою. Приєднання України до НАТО може спровокувати початок Третьої світової війни," - зазначив представник Міністерства закордонних справ Угорщини.
Раніше, 31 жовтня, Володимир Зеленський повідомив, що країни готують двосторонній документ частина якого включатиме безпекові питання, зокрема євроатлантичну інтеграцію України.
Зеленський акцентував увагу на тому, що Україна звернулася до Угорщини з проханням не перешкоджати її прагненню отримати запрошення до НАТО, підкресливши, що навіть нейтральна позиція Будапешта в цьому контексті могла б стати значущим кроком вперед.
Нагадаємо, у червні тодішній генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що Угорщина не блокуватиме інтеграцію України в Альянс.
Угорщина неодноразово ставала на заваді зусиллям Заходу щодо підтримки України, включаючи фінансування та постачання зброї. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступає з різкою критикою санкцій Європейського Союзу проти Росії і, незважаючи на агресію РФ щодо України, продовжує підтримувати тісні економічні стосунки з Москвою, а також дружні зв'язки з російським лідером Владіміром Путіним. Крім того, Орбан затримував процес вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, що викликало невдоволення західних партнерів.