Угода щодо корисних копалин: Reuters повідомляє про зростання вимог з боку США — які ще вимоги висуваються?
У п'ятницю, 11 квітня представники США та України зустрілися щодо пропозиції Вашингтона отримати доступ до мінеральних багатств України.
Цю інформацію повідомляє Reuters, посилаючись на свої джерела.
Джерело, обізнане з цим питанням, зазначає, що перспективи прориву були мізерними, враховуючи "антагоністичну" атмосферу зустрічі. "Переговорне середовище є дуже антагоністичним", -- сказало джерело, вказуючи на "максималістичний" проект, поданий адміністрацією Трампа минулого місяця.
Згідно з даними видання, напруженість у переговорах у Вашингтоні зумовлена новим проектом пропозиції адміністрації Трампа, який виявився значно більш детальним у порівнянні з початковою версією.
Остання ініціатива відкриває для Сполучених Штатів ексклюзивний доступ до українських запасів корисних копалин, а також вимагає від Києва розміщувати всі доходи, отримані від видобутку природних ресурсів українськими державними та приватними підприємствами, у спільному інвестиційному фонді.
Проте запропонована угода не надасть гарантій безпеки США Києву -- головному пріоритету президента України Володимира Зеленського.
"За словами джерела, один з "прихованих пунктів" знайдених у проєкті -- вимога, щоб американська Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) взяла під контроль газопровід "Газпрому" (українська ГТС не належить "Газпрому" -- Ред.), який проходить через територію України до Європи", -- зазначають у виданні.
В свою чергу, уряд України залучив юридичну компанію Hogan Lovells в якості зовнішнього консультанта для консультацій щодо угоди, що стосується корисних копалин.