Сьогодні у Ватикані пройде церемонія інтронізації Папи Римського Лева XIV.
У ході цієї святкової літургії новообраний Папа Римський офіційно починає виконувати свої обов'язки як глава світової католицької церкви, повідомляє Укрінформ.
Інтронізаційна меса стартуватиме о 10:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом) і передбачає першу поїздку Лева XIV у білому папамобілі, згідно з повідомленням Reuters.
Недільна служба включатиме молитви на різних мовах, що підкреслює міжнародний характер Церкви з її 1,4 мільярдами вірних. Серед мов, які будуть використані, — латинська, італійська, грецька, португальська, французька, арабська, польська та китайська.
Під час урочистої церемонії Лев XIV також отримує два важливі атрибути: літургійний одяг, який називають палій, що включає смужку овечої шкіри, що символізує його пастуший обов'язок, а також особливий перстень, відомий як перстень рибалки.
Церемоніальний золотий перстень-печатка, на якому зображений Святий Петро з ключами від Небес, виготовляється спеціально для кожного нового папи. Цей перстень може слугувати для завірення важливих документів. Після смерті понтифіка його зламують, що символізує завершення його служіння.
Передбачається, що на площі Святого Петра та в сусідніх вулицях Риму збереться величезна кількість вірян і прихильників католицизму для офіційного святкування, серед яких будуть світові лідери та представники європейських монархій. Раніше італійське агентство ANSA повідомляло, що церемонію планують відвідати близько 200 делегацій з-за кордону.
В численних проповідях і коментарях після свого обрання Папою, Лев XIV не раз висловлював захоплення своїм попередником Франциском. Проте, він не робив чітких натяків на те, чи продовжить реалізовувати бачення покійного понтифіка щодо адаптації Церкви до сучасності.
Проповідь, яку він виголосить у неділю, напевно, відобразить ключові пріоритети його понтифікату. Протягом останніх десяти днів він яскраво продемонстрував своє прагнення до миру, коли це стане можливим.
Перші слова, які він промовив до натовпу на площі Святого Петра в ніч свого обрання, були: "Мир вам усім". Ця фраза відображає традиційні висловлювання, що їх використовують католики під час своїх святкових заходів.
69-річний понтифік, який з'явився на світ у Чикаго, став першим представником Сполучених Штатів на папському престолі. Більшу частину своєї професійної діяльності він присвятив місіонерській роботі в Південній Америці, зокрема, протягом десяти років він працював у Трухільйо, Перу. Пізніше його призначили єпископом Чиклайо, ще одного міста в Перу, де він служив з 2014 по 2023 рік.
Лев XIV також має перуанське громадянство, а це означає, що він є першим Папою Римським із цієї південноамериканської країни.
267-й понтифік, який не здобув великої популярності на міжнародній арені, був призначений кардиналом всього два роки тому. Нещодавно він займав керівну посаду в важливому ватиканському відомстві, що відповідає за призначення єпископів. Папою його обрали 8 травня після короткого конклаву кардиналів, що тривав всього 24 години.
У своєму першому недільному благословенні 11 травня Папа звернув увагу на країни, що переживають війну, і закликав до термінового встановлення справжнього та справедливого миру в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, Ватикан опублікував список із понад 40 світових лідерів, яких очікує на інавгураційній месі Папи Лева XIV у неділю, 18 травня.