У Варшаві створили "Ланцюг єдності" на честь Дня злуки УНР та ЗУНР.

У Варшаві українська громада, учні українських навчальних закладів та дипломати України зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку, щоб святкувати День Соборності України.

Декілька сотень українців зібралися в символічний "Ланцюг єдності" навколо пам'ятника Тарасу Шевченку. Вони розгорнули синьо-жовті прапори та виконали "Червону калину" і державний гімн України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Звертаючись до аудиторії, посол України в Польщі Василь Боднар акцентував увагу на тому, що нинішнє покоління пише нову історію.

"Ми сьогодні не даємо ворогу піти далі в Європу. Оскільки понад 100 років тому польські війська разом з українськими союзниками стримали навалу більшовиків, які йшли в Європу, так і зараз українська армія стримує навалу ворогів, які хочуть захопити всю Європу", - наголосив український дипломат.

За його словами, єдність, про яку українці говорять в цей день в Україні і поза її межами, відіграє сьогодні ключову роль.

"Це єдність поколінь, єдність навколо наших символів... Нас єднає мова, традиції, Шевченко. У цей день треба розуміти, що нас об'єднує, наскільки нам треба плекати цю єдність, незважаючи на те, як ми дивимося на світ, як ми хочемо щоб розвивалася наша Україна", - підкреслив Боднар.

Вчитель української історії в Варшаві, Олександр Пустовий, у своєму коментарі для агентства зазначив, що в січні 1919 року УНР та ЗУНР урочисто оголосили Акт Злуки, що символізує реалізацію тисячолітньої мрії українського народу про єдність.

"Ми, українці, які перебувають за кордоном, демонструємо свою згуртованість та зв'язок з рідною Україною і її культурою, а також єдність між собою. Саме тому ця акція має велике значення для підкреслення нашої Соборності та єдності, як в Україні, так і за її межами", - підкреслив Пустовий.

Українці 22 січня відзначають День Соборності. Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної і соборної української держави.

Перше святкування Соборності мало місце 22 січня 1939 року в Карпатській Україні, зокрема в місті Хуст, яке тоді було автономною республікою у складі Чехословаччини. У цей день під синьо-жовтими стягами зібралися близько тридцяти тисяч людей з усіх регіонів краю, щоб вшанувати пам’ять подій, що сталися два десятиліття тому.

Проявом єдності та волі українського народу до свободи став "живий ланцюг", організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки, коли мільйони українців від Києва до Львова узялися за руки, відзначаючи День Соборності.

Нагадаємо, що в День Соборності України учні українських навчальних закладів, дипломати та члени громади вшанували пам'ять героїв, які боролися за свободу України, на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.