Трамп закликає до оголошення перемир'я під час переговорів між Україною та Росією, повідомляє CNN.

Хоча аспекти стратегії все ще перебувають на стадії розробки, ймовірно, що представники адміністрації Трампа виступлять за встановлення тимчасового припинення вогню на початковому етапі, щоб зупинити ескалацію конфлікту, поки триватимуть переговори між сторонами, зазначають джерела.

Представники адміністрації Трампа, як передбачається, будуть наполягати на тому, щоб європейські партнери та НАТО забезпечили більшу частину фінансових витрат на підтримку України.

"Ми повинні завершити це відповідально, - заявив Уолц Fox у вихідні. - Нам необхідно відновити стримування, відновити мир і випередити цю ескалацію, замість того, щоб лише реагувати на неї."

До перемоги на виборах Трамп неодноразово заявляв, що російсько-українська війна не почалася б, якби він був президентом. врегулювати конфлікт за день.

Під час президентських дебатів у вересні з віцепрезиденткою Камалою Гарріс Трамп уникнув висловити свою підтримку перемозі України над Росією. Пізніше в тому ж місяці він натякнув, що Україні слід було б "трохи поступитися" Москві, заявивши на передвиборчому заході, що "будь-яка угода, навіть найгірша, була б кращою за те, що ми маємо на даний момент".

Ідеї, які аналізує Уолтц, охоплюють пропозиції Келлога, який обіймав посаду радника з національної безпеки в першому терміні адміністрації Трампа.

"Я із задоволенням оголошую про призначення генерала Кейта Келлогга на пост помічника президента та спеціального представника з питань України та Росії. Кейт має вражаючий досвід у військовій та діловій сферах, а також працював на ключових позиціях у галузі національної безпеки під час моєї першої адміністрації. Він завжди був поруч зі мною з самого початку. Спільно ми досягнемо МИРУ ЧЕРЕЗ СИЛУ І ПОВЕРНЕМо Америку та весь світ до БЕЗПЕКИ!" - зазначив Трамп.

План Келлогга передбачає, що Сполучені Штати продовжать надавати військову підтримку Україні, але лише за умови активної участі Києва в мирних переговорах з Росією та формулювання чіткої політики США, спрямованої на досягнення припинення бойових дій та мирного врегулювання конфлікту в Україні. Водночас, прагнення України стати членом НАТО буде "відкладено" на тривалий термін, щоб спростити процес залучення Росії до переговорів.

Уолц також вивчив окрему ініціативу, яку підтримав колишній посол Трампа в Німеччині Рік Гренелл. Гренелл раніше висловлював свої симпатії до ідеї створення "автономних регіонів" на українських землях, проте не надав детального пояснення, як саме це може реалізуватися.

"Автономні регіони можуть означати багато для багатьох людей, але потрібно опрацювати всі ці деталі", - сказав він агентству Bloomberg у липні.

Існує ще одна пропозиція, яка обговорюється на сьогодні - надати Росії можливість зберегти контроль над територією, яку вона наразі займає, в обмін на вступ України до НАТО. Проте, за словами джерел, мало хто з найближчого оточення Трампа виявляє активне бажання приймати Україну до НАТО в найближчій перспективі. Цю позицію частково підтримує адміністрація Байдена, яка підтвердила, що Україна зможе стати членом НАТО, але лише після завершення конфлікту.

Україна була серед питань, які Уолтц обговорив із радником Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном під час зустрічі минулого тижня.

Представник перехідного періоду Трампа заявив, що обраний президент має намір покласти край війні.

"Президент Трамп під час своєї передвиборчої кампанії зазначив, що лише він здатен зібрати обидві сторони для мирних переговорів та сприяти завершенню війни і зупиненню насильства", - повідомив директор з комунікацій Трампа Стівен Чунг.

Однак джерела вказують на те, що наразі "завчасно" обговорювати, якою буде остаточна стратегія команди Трампа стосовно завершення війни в Україні.

Сам Дональд Трамп постійно коригує свої погляди та підходи до комунікації, особливо в контексті зовнішньої політики. Це, у свою чергу, свідчить про те, що процес планування стосовно України, ймовірно, буде непередбачуваним, зазначило джерело, обізнане з внутрішніми дискусіями в період переходу.

Цього місяця президент України Володимир Зеленський висловив думку, що "ми повинні вжити всіх можливих заходів для того, щоб ця війна завершилася наступного року, причому з використанням дипломатичних методів". Однак він також піддав критиці пропозицію оголосити припинення вогню без надійних гарантій безпеки з боку західних партнерів.

"Перемир'я? Ми вже намагалися реалізувати це у 2014 році, прагнули досягти миру, але в результаті втратили Крим, а згодом розпочалася повномасштабна війна у 2022 році," - зазначив Зеленський під час конференції в Будапешті на початку цього місяця.

Зеленський, який провів зустріч з Трампом у Нью-Йорку минулого вересня, поділився своїми думками з журналістами в Будапешті. Він зазначив: "На мою думку, президент Трамп дійсно прагне якнайшвидшого вирішення конфлікту". "Він [Трамп] бажає, щоб війна завершилася. Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася, але важливо зробити це справедливо. Якщо процес завершиться занадто швидко, це призведе до втрат для України".

Союзники Трампа, призначені на найвищі посади у сфері національної безпеки, вже публічно дали зрозуміти, що обраний президент розглядає низку варіантів, щоб посадити Росію та Україну за стіл переговорів, включаючи деякі з них, які, мабуть, суперечать його висловленим раніше поглядам на конфлікт.

Себастьян Горка, якого Трамп нещодавно призначив одним із головних заступників Уолтца, нещодавно назвав президента Росії Володимира Путіна "бандитом" і заявив, що нова адміністрація може збільшити військову допомогу США Україні понад нинішній рівень підтримки, щоб спробувати якнайшвидше покласти край війні.

"Я хочу поділитися однією думкою, яку висловив президент: він накаже цьому вбивці, колишньому полковнику КДБ, який зараз править Російською Федерацією: ви повинні негайно розпочати переговори, інакше допомога, яку ми надали Україні до цього моменту, здасться вам незначною. Ось як він змусить цих панів знайти компроміс, який зупинить насильство", - зазначив Горка в недавньому інтерв'ю для Times Radio.

Водночас, за словами джерела, знайомого з поточними дискусіями про припинення війни, високопосадовці Трампа очікують, що обраний президент захоче зайняти таку ж жорстку позицію щодо України і може погрожувати відмовити у допомозі, якщо вони не сядуть за стіл переговорів.

У недавні тижні адміністрація президента Байдена надала Україні можливість застосовувати американські ракети великої дальності для ураження цілей на території Росії. Протягом кількох місяців Володимир Зеленський активно виступав за отримання дозволу на використання ракет ATACMS, але США погодилися лише в середині листопада.

Рішення було ухвалено незабаром після того, як адміністрація зняла фактичну заборону на роботу американських підрядників в Україні, щоб швидше ремонтувати сучасні системи, такі як винищувачі F-16 та системи протиракетної оборони Patriot.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.