У Сполучених Штатах визначили два кроки, які Байден ще може здійснити на підтримку України.

У Байдена існує обмежений проміжок часу до інавгурації Трампа.

Управління Джо Байдена продовжить виконувати свої обов'язки ще протягом двох місяців, до моменту, коли новообраний президент США Дональд Трамп вступить на посаду. У контексті американської політики цей етап відомий як "період кульгавої качки". Саме в ці тижні Байден має можливість реалізувати додаткові ініціативи на підтримку України.

На круглому столі, що його провів Німецький фонд Маршалла, експертка з американського аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Харінг поділилася інформацією, яку зафіксувала кореспондентка "Телеграфу".

"Існує два основні пріоритети. Зараз, мабуть, найкращий момент для адміністрації Байдена, щоб зняти обмеження на використання ракет ATACMS для далекобійних ударів. Існує достатньо сильний консенсус, що президент Байден може відкинути свої побоювання щодо ескалації конфлікту, оскільки немає підстав вважати, що президент Путін розпочне ядерну війну через зміни в адміністрації. Тож зараз є реальна можливість реалізувати цей крок. Досі залишається безліч цілей, які можна вразити," -- зазначила Харінг.

Другорядним завданням для адміністрації США є конфіскація та передача Україні п'яти мільярдів доларів з резервів російського Центрального банку. Ще в вересні 2023 року багатостороння Цільова робоча група, що займається переслідуванням російських еліт, довірених осіб та олігархів (REPO), виявила цю суму активів РФ у фінансовій системі США.

"Необхідно, щоб в даний момент все було виконано належним чином, адже увага зосереджена на адміністрації Байдена," - зазначила фахівець.

Згідно з думкою Харінга, нова адміністрація повинна в першу чергу визнати остаточну перемогу України як головну мету у цій війні.

"Наступна влада повинна реалізувати те, що не вдалося адміністрації Байдена. Вона повинна проголосити перемогу як основну мету, зняти всі обмеження на постачання озброєнь і забезпечити Київ усім необхідним для швидкого досягнення перемоги в конфлікті на умовах України", -- підкреслила експертка.

Нагадуємо, що раніше "Телеграф" висвітлював, в чому полягає різниця між політикою Трампа і Байтена. Цю інформацію поділив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.