В Росії знову озвучили вимоги про капітуляцію України: аналітики ISW роз'яснили причини таких заяв.
У Росії продовжують на високому рівні заперечувати легітимність української влади і конституції, а також суверенітет України. Це свідчить про незацікавленість Москви у переговорах та будь-якому завершенні війни, окрім як шляхом капітуляції Києва.
Це, разом з постійним повторенням максималістських вимог Кремля до України. перекреслює вдавану "готовність" російського диктатора Володимира Путіна до встановлення миру. Про це йдеться у матеріалі Інституту вивчення війни (ISW).
Після нещодавньої телефонної бесіди між президентом США Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, яка відбулася 19 травня, високопосадовці Росії продовжують ставити під сумнів легітимність українського президента, уряду та Конституції, а також суверенітет України. Це відбувається, незважаючи на те, що сам Путін демонструє інтерес до мирних переговорів для завершення конфлікту.
Цього разу на Санкт-Петербурзькому міжнародному правовому форумі, що відбувся 20 травня, заступник секретаря Ради безпеки Російської Федерації Дмитро Медведєв представив традиційні для Кремля тези.
За його словами, в Україні зараз нібито немає посадовців, уповноважених укладати мирну угоду з Росією - і агресор збирається визначати тих, хто на це "уповноважений", виходячи з власних трактувань Конституції України.
Медведєв також висловив сумнів щодо суверенітету України, охарактеризувавши її як "недостатньо сформовану державу". Він зазначив, що "легітимність" українських лідерів викликає "значні питання", що ставить під сумнів можливість ведення переговорів Росією в рамках майбутніх мирних розмов.
На думку аналітиків, цими висловлюваннями Медведєв знівелював спроби Путіна створити враження про його зацікавленість у мирному врегулюванні.
Заяви Медведєва прямо суперечать угоді, досягнутій між Путіним і президентом США Дональдом Трампом, щодо термінового початку двосторонніх переговорів з Україною. Вони вказують на те, що Росія насправді не має наміру співпрацювати з президентом України Володимиром Зеленським та іншими високопосадовцями українського уряду, які є важливими для ведення діалогу про мирне врегулювання конфлікту, - йдеться в матеріалі.
Російські посадовці не раз вдавалися до хибного нарративу про "нелегітимність" Зеленського та українського уряду, намагаючись таким чином виправдати свою відмову від участі в конструктивних переговорах з Україною. Це також слугує для просування давньої мети Росії — встановлення проросійського маріонеткового режиму в Києві.
Ці наративи регулярно спростовували, зокрема й аналітики ISW: проводити вибори в Україні під час дії воєнного стану прямо забороняє конституція та українське законодавство. Не може українська влада й скасувати воєнний стан - доти, доки, як прописано у відповідному законі, існує "загроза нападу або небезпека для державної незалежності України та її територіальної цілісності".
"ISW продовжує оцінювати, що будь-яка довгострокова мирна угода між Росією та Україною повинна включати чітке визнання Росією легітимності президента, уряду та Конституції України", - вкотре повторили аналітики.
У вже згаданому виступі кремлівським фейком про "нелегітимність" української влади Медведєв не обмежився. Він повторив увесь набір ультиматумів Кремля, що є рівнозначними вимогам повної капітуляції України.
Таким чином, російський посадовець відкрито неправдиво заявив про "законність згідно з міжнародним правом" анексії українського Криму, а також окремих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які потім були "інкорпоровані до складу РФ". Аналітики вважають, що такі заяви ще раз підкреслюють, що Росія не має наміру йти на будь-які компроміси у переговорах щодо припинення агресивної війни проти України.
Крім того, Медведєв висловив вимогу про демілітаризацію існуючої лінії фронту, закликав відмовитися від військової допомоги, яку надає Захід, а також від ідеї розміщення європейських миротворчих сил в Україні, стверджуючи, що Москва сприйматиме їх як загрозу та "легітимні військові цілі".
Аналітики відзначають, що заяви Медведєва свідчать про те, що Росія не відмовилася від своїх початкових цілей щодо України. Ці цілі включають "демілітаризацію" та "денацифікацію" України, а також прагнення до міжнародного визнання значної частини південної та східної України як російської території і забезпечення постійного позаблокового статусу для України. Погрози Медведєва на адресу майбутніх європейських миротворців є частиною триваючих зусиль, спрямованих на те, щоб позиціонувати нинішній конфлікт в Україні як екзистенційне зіткнення між Росією та Західними країнами.
В ISW також відзначили, що публічні висловлювання Медведєва свідчать про те, що після зустрічі з Трампом і отриманих від нього запевнень, Путін не дав вказівок російським чиновникам уникати наративів, які дискредитують Україну. Таким чином, аналітики приходять до висновку, що російський лідер, очевидно, не має наміру вести конструктивні переговори з Україною, незважаючи на всі його спроби переконати Трампа в протилежному.
Нагадаємо, що напередодні, вранці наступного дня після телефонної розмови між Путіним і Трампом, аналітики з ISW виклали, які умови необхідні для продуктивних переговорів між Україною та Росією. Проте, на даний момент, експерти впевнені, що Москва абсолютно не зацікавлена в закінченні війни, активно перешкоджаючи будь-яким спробам досягти миру.