У Південній Кореї роз’яснили, які чинники впливають на ухвалення рішення про надання військової підтримки Україні.
Про це заявив міністр закордонних справ Республіки Корея (Південна Корея) Чо Те Юл, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію чиновника у США.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ Південної Кореї під час спільної прес-конференції з міністром оборони Кімом Йон Хюном, головою Пентагону Ллойдом Остіном та державним секретарем Ентоні Блінкеном у Вашингтоні.
Відповідаючи на запити журналістів щодо потенційної передачі зброї Україні з боку Сеула, представник міністерства закордонних справ Південної Кореї вказав на ряд чинників, які можуть вплинути на це у майбутньому.
"У контексті нашого плану постачання зброї Україні в майбутньому виникає певна проблема. Президент Юн (президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, - ред.) зазначив, що в залежності від того, як буде розвиватися військова співпраця між КНДР і Росією, будуть вжиті відповідні кроки", - розповів він.
Отже, згідно з висловлюваннями міністра Південної Кореї, Сеул має вивчити ступінь "участі військових КНДР у співпраці з Росією". Також важливо, щоб Південна Корея стежила за тим, що саме Пхеньян може отримати від Москви в обмін на це.
"Тому нам доведеться спостерігати за цим, перш ніж приймати рішення щодо збройної підтримки, яку ми будемо надавати Україні. Тому наразі ми не в змозі поділитися деталями", - резюмував глава МЗС Південної Кореї.
Нагадаємо, інформацію про відправку військових Північної Кореї до Росії раніше підтвердила низка країн, зокрема Україна, США та Південна Корея. Крім того, повідомлялося, що нещодавно президент Південної Кореї Юн Сок Йоль обговорив це питання з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, який підтвердив, що північнокорейські війська були розміщені в Курській області, на лінії фронту для участі у війні проти України.
Згідно з інформацією українських розвідувальних служб, на територію Російської Федерації було переміщено 12 тисяч військовослужбовців з Північної Кореї. Декого з них вже виявили в Курській області.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський провів переговори з президентом Південної Кореї щодо можливого участі військових з КНДР у конфлікті.
До слова, перед тим президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, коментуючи ситуацію з північнокорейськими військами у РФ, запевняв, що Сеул "не сидітиме склавши руки". Також він пообіцяв Україні послідовну підтримку Україні, якщо КНДР відправить на війну свій спецназ.
30 жовтня західні медіа поширили повідомлення про можливість прямих поставок 155-мм артилерійських снарядів з Південної Кореї в Україну. Однак цю інформацію спростили в пресслужбі президента Південної Кореї.
Тут варто зауважити, що Сеул з початку повномасштабної війни РФ проти України не надавав Києву військову допомогу.
31 жовтня президент Зеленський оголосив, що Україна надішле Південній Кореї чіткий запит щодо постачання зброї.
За інформацією, наданою держсекретарем США Ентоні Блінкеном, Вашингтон виявив присутність близько 8 тисяч солдатів з Північної Кореї в Курській області. Вони можуть бути задіяні у військових операціях в найближчий час.