У Києві завершили великі перевірки перевізників, внаслідок яких накладено штрафи на суму 3,6 млн грн | УНН
Протягом двох тижнів у Києві було перевірено 1313 автотранспортних засобів, в результаті чого виявлено 244 порушення. Найбільш поширеними з них стали відсутність необхідних дозвільних документів і недотримання робочого графіка водіїв.
У Києві завершили двотижневу кампанію з посиленої перевірки перевізників пасажирів і вантажів, яка проходила в тісній співпраці з Укртрансбезпекою. Про це повідомив Тимур Ткаченко, начальник Київської міської військової адміністрації, у своєму Telegram-каналі, передає УНН.
За його словами, надалі перевірки триватимуть у плановому режимі.
Протягом двох тижнів фахівці Укртрансбезпеки та Патрульної поліції зосередили увагу на найбільш завантажених магістралях столиці, пересадкових вузлах, автостанціях і станціях метро.
В цілому, інспектори провели 548 перевірок вантажного транспорту та 765 перевірок пасажирських перевезень, здійснених приватними перевізниками.
В ході проведених перевірок було встановлено:
- 96 випадків порушення правил вантажних перевезень, що призвели до накладення штрафів на загальну суму 1 223 830 грн.
- 148 випадків порушень у сфері пасажирських перевезень на суму 2 437 120 гривень.
Загальна сума штрафів склала 3 660 950 грн.
Серед найпоширеніших правопорушень у галузі вантажних перевезень можна виділити:
- ненадання необхідних дозволів;
- недотримання графіку праці та відпочинку водіїв;
- перевищення розмірних та вагових норм.
"Ігнорування норм вантажних перевезень може суттєво вплинути на безпеку дорожнього руху, оскільки підвищує ймовірність аварій на вулицях столиці. Саме тому до регулювання руху вантажних автомобілів у Києві слід ставитися з особливою увагою", - підкреслив Ткаченко.
У сфері пасажирських перевезень інспектори переважно реєстрували:
- нехватка потрібних дозвільних документів у водіїв;
- порушення балансу між трудовою діяльністю та відпочинком.
Обмеження для правопорушників
Після проведення перевірки, керівник КМВА дав вказівку Комунальній службі перевезень та відповідному заступнику голови КМДА організувати додатковий моніторинг технічного стану транспортних засобів приватних перевізників.
"Якщо будуть виявлені систематичні порушення, необхідно вжити найсуворіших заходів проти таких перевізників. Свідомі правопорушники мають бути усунуті від діяльності на вулицях столиці", - наголосив Ткаченко.
У минулому
З 20 січня в Києві стартували посилені заходи контролю за діяльністю пасажирських перевізників. Протягом чотирьох днів було перевірено 430 компаній. В результаті інспекцій було складено 95 актів, загальна сума штрафів перевищила 1 650 000 грн.