У Києві продовжуються протести проти законодавства, що стосується НАБУ і САП.
Протести проти змін у роботу САП і НАБУ
У центрі Києва на площі біля театру імені Франка вже шостий день поспіль збираються мітингувальники, які виступають проти ухваленого парламентом та підписаного президентом закону про обмеження повноважень антикорупційних органів - НАБУ та САП.
Слідкуйте за нами на Google News!
Цю інформацію передає Укрінформ.
Незважаючи на те, що 24 липня Володимир Зеленський подав новий законопроєкт (№13533) до Верховної Ради, який фактично відновлює скасовані раніше повноваження антикорупційних органів, протестні акції в українських містах продовжують тривати.
Зокрема, у Києві на площі перед театром Франка протестувальники збираються вже шостий вечір підряд.
"Сингапуру у нас не буде...": пояснення нардепів щодо їхнього голосування по НАБУ та САП.
Підпорядкування Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури генеральному прокурору.
Після масових обшуків у детективів, зокрема в справах, пов'язаних із ДТП 2021 і 2023 років, на засіданні правоохоронного комітету Верховної Ради були внесені зміни до законопроєкту, який не має стосунку до НАБУ і САП. Ці зміни надають генеральному прокурору право вилучати справи з НАБУ, самостійно призначати прокурорів і фактично роблять його главою органу, а не керівника САП, який обирається через конкурс. Президент Володимир Зеленський зазначив, що такі зміни необхідні для "очищення" НАБУ від російських впливів. Деякі звинувачення на адресу окремих співробітників стосувалися можливого співробітництва з ворогом. Суд вже визначив запобіжні заходи для двох співробітників Бюро, яким інкримінують співпрацю з агресором. Керівництво НАБУ підкреслило, що готове до співпраці в процесі очищення своїх лав від ворожих агентів.
Директор НАБУ Семен Кривонос розповів LB, що відомості про підготовку кампанії проти Бюро з'явилися ще місяць тому. На той момент вже було зрозуміло, що можуть бути реалізовані силові дії або запропоновані зміни в законодавстві.
Зміни були затверджені з порушеннями встановлених процедур, підкреслив народний депутат Ярослав Железняк. Вже в той же день документ отримав підписи спікера Верховної Ради та президента, і невдовзі його опублікували у виданні "Голос України". Отже, він вже набрав чинності.
Після масових акцій протесту в різних містах, на які президент не відреагував у своєму першому зверненні, влада пообіцяла внести зміни. Володимир Зеленський 23 липня оголосив про розробку нового законопроєкту, який був створений у співпраці з керівниками НАБУ, САП та правоохоронних органів. Вже 24 липня його текст був готовий і поданий до Верховної Ради. Законопроєкт передбачає, що генеральний прокурор та його заступники не мають права давати вказівки прокурорам САП або вчиняти інші дії, які безпосередньо впливають на виконання їхніх функцій. Погоджувати передачу справ з НАБУ зможе лише керівник САП, а не генеральний прокурор, і тільки за наявності об'єктивних причин. В НАБУ і САП в цілому позитивно оцінюють цей законопроєкт.
У Верховній Раді був поданий депутатський законопроєкт, що передбачає скасування суперечливих змін.
Наступного тижня планується голосування за законопроєкт, ініційований Володимиром Зеленським.