У Києві основи палацу Кирила Розумовського були включені до реєстру культурних пам'яток.

Згідно з інформацією, наданою Київською міською державною адміністрацією, про це інформує агентство Укрінформ.

Відзначено, що на пресбрифінгу департаменту охорони культурної спадщини КМДА обговорювалися етапи та методи збереження основ палацу Розумовського.

Зокрема, на об'єкті планується провести роботи з протипожежної безпеки та консервації. Архітектурне бюро "Реставратор" вже підготувало науково-проєктну документацію для цих заходів.

"Згідно з проектом, який передбачає проведення протиаварійних і термінових консерваційних заходів, планується створення конструкцій для стабільного захисту фундаментів, а також реставраційні роботи з цегляними муруваннями основи палацу. Додатково, у планах є організація вхідної групи з оглядовою галереєю, що забезпечить окремий доступ для відвідувачів до цієї архітектурної пам'ятки", - зазначив представник департаменту.

За даними КМДА, науково-проєктна документація отримала позитивний експертний звіт державної будівельної експертизи, позитивний висновок консультативної ради при департаменті, погоджена документація та дозвіл на проведення цього виду реставраційних робіт.

У департаменті також повідомили, що з власником будівлі укладено охоронний договір, згідно з яким відповідальність за збереження археологічної пам'ятки покладається безпосередньо на балансоутримувача.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського нещодавно були включені до Переліку культурних спадщин Києва як нововиявлений об'єкт. Окрім цього, департамент охорони культурної спадщини надіслав відповідну документацію до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

"На комісії при Міністерстві культури розглянули відповідну документацію та надали рекомендації щодо занесення об'єкта до реєстру нерухомих пам'яток України. Зараз очікуємо підписання відповідного наказу", - підкреслив кандидат історичних наук, археолог, дослідник пам'ятки Тимур Бобровський.

Зі свого боку департамент охорони культурної спадщини КМДА здійснює моніторинг стану об'єкта і запобігає всім неузгодженим втручанням.

У департаменті підкреслили, що роботи, які виконуються на об'єкті і не зазначені у науково-проєктній документації, повинні бути зупинені. Для цього був виданий відповідний наказ.

За інформацією Укрінформ, у столиці України виявили підземні приміщення палацу Кирила Розумовського. Ці археологічні знахідки приховані серед дерев на схилі Дніпра, неподалік від будівлі в стилі сталінського ампіру та станції метро "Арсенальна".

У березні 2024 року київський мистецтвознавець випадково натрапив на основи палацу останнього гетьмана України. Надземна частина будівлі складалася з двох поверхів і була виконана з дерева. Нині з маєтку залишилися лише цегляні фундаменти та підвальні приміщення.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.