У головному соборі австрійської столиці відбулася поминальна служба на честь жертв Голодомору.
Згідно з повідомленням кореспондента Укрінформу, панахида зібрала разом українських священнослужителів, членів дипломатичних місій, австрійських політиків, представників української громади та небайдужих громадян Австрії.
"Голодомор був свідомо спланованою політикою радянської влади, націленою на ліквідацію української національної ідентичності. Через більше ніж дев'яносто років Росія знову здійснює геноцидні акти проти українського народу, прагнучи знищити незалежну Україну, яка здобула міжнародне визнання. У той час Сталін призводив до голоду серед українців. Сьогодні ж геноцид, який здійснює путінська Росія, виявляється у навмисних авіаударах на цивільні об'єкти, руйнуванні інфраструктури, примусовій депортації українських дітей, а також у масових воєнних злочинах і злочинах проти людяності", - підкреслив у своїй промові посол України в Австрії Василь Химинець.
Він підкреслив, що вже протягом десятиліття, а особливо за останні тисячу днів, Росія проводить агресивні дії, "метою яких є знищення української незалежності та усунення всього, що має відношення до України".
"Якщо 91 рік тому світ не мав можливості повністю усвідомити, що відбувається, то сьогодні вже важко знайти людину, яка цього не усвідомлює. Є лише ті, хто намагається закрити на це очі, але їх стає все менше. Із часом правда все більше проривається на поверхню. У цьому контексті світ має згуртуватися, щоб зупинити агресора та його злочинні дії", - наголосив Химинець.
Посол додав, що як у минулому столітті голод прийшов з Москви, так і зараз Москва продовжує використовувати голод як зброю.
Молитва в пам'ять жертв Голодомору у Відні / Фото: Василь Короткий, Укрінформ
"Росія намагається використовувати голод у своїх зовнішньополітичних маневрах. Саме тому ініціатива Grain from Ukraine, яку заснував Президент України Володимир Зеленський, має величезне значення. Цей третій міжнародний саміт, що проходить сьогодні в Києві, сприяє постачанню українських продуктів харчування людям по всьому світу. Мова йде про глобальну продовольчу безпеку, в якій Україна займає ключову позицію. Голод, який 91 рік тому забрав життя мільйонів українців, не повинен знову стати зброєю", - підкреслив Химинець.
Він висловив вдячність тим державам, "які обрали шлях справедливості та правди і визнали Голодомор геноцидом проти українського народу", та закликав новообрану Національну раду Австрії визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом.
Перед початком панахиди, що відбулася українською мовою, посол України разом із представниками австрійської влади, українських православної та греко-католицької церков, а також австрійської католицької церкви та дипломатами європейських країн запалили традиційну Свічку пам'яті. Усі присутні об'єдналися, щоб вшанувати пам'ять жертв сталінського геноциду та висловити свою підтримку українському народу, який, переживши жахіття Голодомору, продовжує боротьбу проти злочинного російського режиму.
Як повідомлялося, в Україні цієї суботи, 23 листопада, відзначають пам'ять жертв Голодоморів.
Цей День пам'яті відзначають щороку в четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років.
Українці у XX сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років - саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.