У Фінляндії висловили свою думку щодо концепції фінляндизації України.

В Гельсінкі нагадали, що Україна була нейтральною, поки на неї не напала Росія. Примус Києва до прийняття умов проти волі зруйнує міжнародну систему.

Примус України до нейтральної позиції не забезпечить мирного вирішення конфлікту, оскільки Росії неможливо довіряти щодо будь-яких угод, які вона підписує. Таку думку висловила міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, повідомляє агентство Reuters у понеділок, 11 листопада.

"Я виступаю проти цього, так. Давайте будемо відвертими - Україна дотримувалася нейтралітету, поки Росія не розпочала агресію", - зазначила Валтонен в кулуарах щорічного форуму миру в Парижі.

Вона висловила заперечення щодо концепції "фінляндизації", яка іноді обговорюється в контексті війни між Росією та Україною: "Це не те, що я б рекомендувала Україні. Зовсім не як перший варіант".

Валтонен висловила сумніви щодо можливості довіряти Росії, навіть якщо вона буде готова підписати мирну угоду. За словами дипломатки, тиск на Україну для прийняття умов проти її бажання можуть підірвати основи міжнародної системи.

"Я щиро прагну запобігти розвитку подій, коли будь-яка європейська нація чи Сполучені Штати розпочнуть діалоги, ігноруючи Україну. Жодна велика держава не має права просто анексувати територію або суттєво знизити незалежність іншої держави," - підкреслила міністр закордонних справ.

Фінляндія, яка більше ста років була під контролем Російської імперії, отримала свою незалежність в 1917 році. У 1939 році країна зіткнулася з радянським агресією. Після завершення Другої світової війни Фінляндія була змушена на протязі багатьох років підтримувати дружні та лояльні стосунки з СРСР, а згодом і з Російською Федерацією, обираючи шлях нейтралітету для збереження своєї незалежності. Ця стратегія отримала назву "фінляндизація".

Нагадаємо, що Фінляндія покинула свій нейтралітет незабаром після початку масштабного вторгнення Росії в Україну і в квітні 2023 року приєдналася до НАТО, ставши його 31-м членом.

Як було зазначено, термін "фінляндизація" України почав активно обговорюватися ще на початку лютого 2022 року, у контексті загрози масштабного військового конфлікту в країні.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.