У Європі та Сполучених Штатах знищили мережу російських кіберзлочинців, які організовували кібератаки з метою дестабілізації урядів.

Правоохоронці в Європі та Північній Америці провели міжнародну операцію, в рамках якої було ліквідовано очолювану Росією кіберзлочинну мережу. Після розслідування було видано ордери на арешт ватажків цієї групи.

Цю інформацію повідомляє The Guardian. У цій операції брали участь правоохоронні органи з Великої Британії, Канади, Данії, Нідерландів, Франції, Німеччини та США. Спільними зусиллями вони успішно нейтралізували ключову групу, що контролювала шкідливе програмне забезпечення, яке управлялося з Росії.

Злом комп'ютерних систем жертв здійснювався та координувався російською кіберзлочинною групою. В результаті їх діяльності було заражено понад 300 тисяч комп'ютерів по різним країнам, серед яких США, Австралія, Польща, Індія та Італія.

Шкідливе програмне забезпечення просувалося на кримінальних форумах, що функціонують російською мовою, і також включало "шпигунську версію", призначену для атак на військові, дипломатичні, урядові та неурядові установи. Для цієї версії були налаштовані спеціалізовані сервери, на яких зберігалися викрадені дані жертв, що в кінцевому підсумку опинялися на території Російської Федерації.

Європейські слідчі видали міжнародні ордери на арешт 20 підозрюваних, більшість з яких проживає в Росії, а в США були оприлюднені обвинувальні акти проти 16 осіб.

Серед обвинувачених - ймовірні керівники операцій зі створення шкідливого програмного забезпечення Qakbot і Danabot, зокрема 48-річний Рустам Рафаїлевич Галлямов, який проживає в Москві, 39-річний Олександр Степанов, відомий як JimmBee, і 34-річний Артем Олександрович Калінкін, відомий як Onix, обидва з Новосибірська, Росія. Про це повідомили в Міністерстві юстиції США.

Правоохоронні органи Європи, очолювані німецьким Федеральним відомством кримінальної поліції (Bundeskriminalamt, BKA), випустили публічні оголошення з метою відстеження 18 підозрюваних, яких підозрюють у причетності до діяльності шкідливих програм Qakbot та ще однієї небезпечної програми, відомої як Trickbot.

BKA та її міжнародні партнери наголосили, що більшість підозрюваних є громадянами Росії. 36-річний росіянин Віталій Миколайович Ковальов, якого вже розшукують у США, є одним з найбільш розшукуваних BKA.

"Ймовірно, він стоїть за групою Conti, яка вважається найпрофесійнішою і найкраще організованою групою шантажистів-вимагачів у світі, а Ковальова німецькі слідчі називають одним з "найуспішніших шантажистів в історії кіберзлочинності". Використовуючи псевдоніми Stern і Ben, стверджує BKA, він атакував сотні компаній по всьому світу і вимагав у них великі суми викупу", - сказано в повідомленні.

У результаті німецької операції до переліку найбільш розшукуваних осіб у Європі потрапив 36-річний українець, що спілкується російською, Роман Михайлович Прокоп. Його підозрюють у зв'язках з діяльністю Qakbot.

Як повідомляв OBOZ.UA, Велика Британія спільно з союзниками викрили масштабну кіберкампанію Росії проти організацій, які займаються передачею допомоги Україні. Під загрозою перебувають західні логістичні організації та технологічні компанії, залучені до постачання допомоги Києву.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.