Транспорт майбутнього в Києві: чи можуть водневі тролейбуси стати реальністю для столиці?

Вже створено транспортний засіб, здатний здійснювати автономні поїздки на відстань понад 20 кілометрів.

Попри війну, українські виробники не зупиняються у своїй діяльності і активно працюють над створенням нового міського транспорту, який, ймовірно, перевершить ефективність існуючих тролейбусів у Києві.

Нещодавно на щорічному заході, присвяченому міському транспорту та його вдосконаленню, українська компанія ТОВ "Політехносервіс" продемонструвала новаторську модель тролейбуса, обладнану водневою системою.

Згідно з інформацією, поширеною в Інтернеті, тролейбуси на водневому паливі вважаються більш екологічними та економічно вигідними в експлуатації. Використання водню як джерела енергії суттєво зменшує викиди CO2, що, у свою чергу, сприяє поліпшенню екологічної ситуації в урбанізованих районах.

Отже, ТСН.ua звернувся до КМДА з питанням, чи має місто намір придбати подібні тролейбуси для поліпшення екологічної ситуації у столиці.

Відомо, що сучасний стан міського транспорту не найкращий, через відключення електроенергії та ворожі обстріли.

У комунальному підприємстві "Київпастранс" на запит ТСН.ua відповіли, що вже розпочали закупівлю тролейбусів, проте інших моделей із низькою підлогою.

"Наразі КП "Київпастранс" проведено закупівлю тролейбусів довжиною понад 11,9 та понад 18,5 метрів з 100% низьким рівнем підлоги", - повідомив ТСН.ua Андрій Коваленко, директор із виробництва КП "Київпастранс".

У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА додають, що ця закупівля проводилась за правилами Європейського інвестиційного банку.

"Наразі відбулося розкриття пропозицій, тобто місто тільки очікує погодження від банку та виділення необхідних коштів на придбання. Зроблені лише перші кроки щодо закупівлі нових тролейбусів, але справа ще не дійшла до перерахунку коштів чи постачання нового транспорту з низькою підлогою", - пояснюють у департаменті.

Щодо водневих тролейбусів, то у департаменті додають, що це нова модель транспорту, який був лише продемонстрований на виставці. Поки виробник не надавав офіційних характеристик нового транспорту та не звертався до міста з цією пропозицією. Відповідно, така закупівля не розглядалася.

"Зазначаємо, що підприємство може розглянути можливість придбання транспорту, вказаного в запиті, за умови наявності у нього сертифікатів відповідності та успішного проходження відповідних випробувань, які підтвердять безпеку його використання", - зазначає Андрій Коваленко.

Як з'ясував ТСН.ua, поки зарано говорити про наявність саме тролейбуса на водневій установці.

У компанії "Політехносервіс" роз'яснили, що на згаданій виставці дійсно було представлено новий тролейбус, виготовлений в Україні, однак він не є водневим.

"Наш новий тролейбус має великий автономний хід - понад 20 кілометрів, що дуже актуально під час відключення електроенергії. І це дійсно наша унікальна розробка. Поруч із тролейбусом на виставці була продемонстрована воднева установка, теоретично вона може бути встановлена у наші тролейбуси. До речі, такий проєкт планувався, але з початком повномасштабної війни не був реалізований. Тобто тролейбус на водневій установці мав би з'явитися, але поки цього не сталося", - пояснив ТСН.ua Микола Кугут, директор ТОВ "Політехносервіс".

Він зазначає, що таке може стати реальністю в майбутньому. Компанія вже забезпечена усім необхідним обладнанням для створення водневого тролейбуса.

"Ми відкриті для співпраці з замовниками, які зацікавлені в тролейбусах сьогодні або в перспективі. Наша продукція відповідає європейським стандартам якості, а ціна на наші тролейбуси на 40% нижча за конкурентів", - зазначає Микола Кугут.

Наразі компанія працює над реалізацією тролейбусів на автономному ході, що дозволяє їх ефективно використовувати у місцях, де відсутня контактна мережа.

Нові тролейбуси закуповують інші українські міста Миколаїв, Чернівці, Вінниця. До речі, тролейбуси ззовні оформлюють у різний колір та прикрашають відповідною символікою певного міста-замовника.

Раніше на ТСН.ua було висвітлено, чому планують залучити 18-річних до водіння тролейбусів і яке відношення до цього мають універсальні жінки.

Читайте також:

Кадровий дефіцит внаслідок мобілізації: експерт вразив прогнозом транспортної катастрофи в Києві.

У Києві стався інцидент, коли чоловік атакував автобус, що перевозив пасажирів: подробиці події.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.