Трамп вже не звертає уваги на санкції щодо Росії: NYT розкрив подробиці його нових намірів.
Відповідно до заяв американських посадовців, нові санкції проти Росії перешкоджатимуть бізнес-розвитку, тоді як Трамп прагне максимально збільшити економічні можливості для Сполучених Штатів.
Після бесіди з Володимиром Путіним, президент США Дональд Трамп висловив думку, що Росія та Україна повинні самостійно знайти вихід із конфлікту, що вказує на його намір відійти від участі у мирних переговорах. Як повідомляє The New York Times, джерела серед високопосадовців зазначили, що Трамп також відмовився від своїх попередніх погроз підтримати європейську кампанію санкцій проти Росії.
"Якщо Трамп знову не змінить свій курс, то Путін отримав саме те, що хотів: не тільки припинення американського тиску, а й глибоку тріщину всередині НАТО, між американцями та їхніми європейськими союзниками", - пише видання.
Як повідомляє NYT, один з представників адміністрації Білого дому зазначив, що "нові санкції проти Росії можуть перешкодити бізнесу, і президент прагне максимальною мірою розширити економічні можливості для громадян США".
Американські чиновники у відповідь на критику стверджували, що наявні санкції проти Росії, запроваджені після вторгнення 2022 року, залишаються чинними. Однак підтекст розмови Трампа з Володимиром Зеленським та європейцями полягає в тому, що ера американських дипломатичних зусиль, нових озброєнь для України та економічних санкцій проти Росії швидко добігає кінця, пише видання:
Декілька європейських представників повідомили, що, виходячи з цієї бесіди, вони не повинні сподіватися на те, що США найближчим часом долучаться до них у проведенні додаткових фінансових заходів.
Трамп фактично виявив намір, який, як вважають деякі європейські лідери, є його справжньою метою: встановлення стабільних відносин між США та Росією.
"Відчуваючи розчарування через повільний хід переговорів та упертість Путіна, Трамп відкрито розглядає можливість виходу з переговорного процесу. У своєму понеділковому дописі він чітко висловив бажання, щоб Сполучені Штати вийшли з переговорів і зосередилися на укладенні ділових угод із Росією", - зазначає стаття.
Як зазначає NYT, Трамп прагне допомогти американським компаніям отримати вигоду з російського енергетичного сектору та рідкоземельних мінералів, хоча поки що США наполягають на тому, що жодна з цих угод не може відбутися до укладення мирної угоди між Росією та Україною.
За словами компетентних джерел, Путін, очевидно, усвідомлює комерційні амбіції Трампа і тому більшість їхніх бесід зосереджені на можливих економічних зв'язках.
"Як наслідок, Європа нині намагається впровадити нові санкції, тоді як Сполучені Штати, здається, готові обрати протилежний шлях, шукаючи можливості для покращення зв'язків з Росією без участі України. Це той самий розкол в межах НАТО, який Путін бажав спровокувати та використовувати на свою користь протягом останніх двадцяти років."
Один із високопрофесійних європейських посадовців висловив думку, що Трамп, здається, ніколи не проявляв інтересу до приєднання до санкцій проти Росії, якщо вона не погодиться на безумовне припинення вогню. За словами цього чиновника, його погрози, переважно, носили демонстративний характер; Сполучені Штати не брали участі у створенні нових серйозних санкцій.
Відповідно до прогнозів NYT, розбіжності у поглядах американців та європейців стосовно підтримки України, ймовірно, посиляться під час двох запланованих самітів: зустрічі Групи 7, яка відбудеться в Канаді в середині червня, та саміту НАТО, що пройде в Гаазі через тиждень.
Нагадаємо, 19 травня відбулася двогодинна телефонна розмова між президентом США і главою Кремля. Американський лідер охарактеризував їхню бесіду як "чудову", заявивши, що Київ і Москва негайно розпочнуть мирні переговори про припинення вогню.
Західні ЗМІ повідомили, що м'яка позиція Трампа щодо Росії викликала занепокоєння серед європейських лідерів, які координували зусилля для тиску на Росію з метою дотримання припинення вогню.
Згодом Трамп висловив журналістам свою віру в наміри Путіна щодо миру, зазначивши, що не вводить санкції виключно з метою не зашкодити мирним переговорам.