Трамп знову допустив помилку у спілкуванні з Путіним, а погрози США сприйняли в Москві з певним полегшенням - The Telegraph.
У Кремлі з упевненістю сприйняли заяви президента США Дональда Трампа про можливість введення жорстоких вторинних мит на російські товари, якщо РФ не зупинить війну проти України протягом наступних 50 днів. Тим часом, риторика оточення російського лідера продовжує залишатися агресивною.
Цю інформацію містить стаття молодшого наукового співробітника Королівського інституту об'єднаних служб Семюела Рамані, опублікована в The Telegraph. Він зазначає, що американський президент, очевидно, вірив у серйозність погрози санкціями з боку Заходу, проте вже минув майже тиждень, а агресор не виявив жодної готовності до переговорів з Україною.
В Москві важливу заяву Трампа сприйняли з полегшенням, а не з побоюванням. Московська фондова біржа піднялася на 2,7%, а курс російського рубля виріс на 0,8% по відношенню до китайського юаня. Російські урядовці турбувалися про можливість нових жорстких санкцій і були задоволені тим, що Трамп має намір запровадити лише, в основному, малореальні мита проти країн БРІКС, - зазначає експерт.
Він зазначив, що російські збройні сили перетворюють агресивну риторику Кремля в реальні військові дії. Після висловлювань президента США, в ніч на 16 липня Росія завдала ударів, випустивши понад 400 ракет і дронів по українських енергетичних об'єктах, а 19 липня провела ще одну масовану атаку. Одночасно на напрямках Куп'янська, Покровська та Костянтинівки зосередилися 160 тисяч військовослужбовців. Тому деякі аналітики прогнозують, що в найближчі дні агресор може "розпочати великий літній наступ на східних рубежах України".
Згідно з експертною думкою, ці "сигнали тривоги" свідчать про те, що "Трамп не вживає достатньо рішучих заходів щодо Росії". Для того, щоб змусити Путіна погодитися на мирну угоду в Україні, "необхідно застосувати ефективну стратегію максимального тиску".
На фоні цих подій Рамані, автор творів "Росія в Африці" та "Війна Путіна проти України" (2023 р.), висунув пропозицію щодо "стратегії максимального тиску" на Москву. Він зазначив, що ця стратегія включає три основні компоненти:
- закриття можливостей для обходу санкцій, зокрема запровадження обмежень на всю російську інфраструктуру, пов'язану з видобутком та експортом нафти;
- розширення постачань озброєння в Україну, адже поточний обсяг є "недостатнім, щоб стривожити Росію";
- сприяння розвитку внутрішнього оборонного сектору України, що відзначається значним рівнем інноваційності та результативності.
"У своєму прагненні знешкодити ядерну програму Ірану Трамп фактично синтезував тактику тиску з прорахованими ризиками. Він повинен відтворити елементи цієї формули, щоб змусити Путіна до миру", - підкреслив автор публікації.
За інформацією OBOZ.UA, громадський діяч і юрист Олег Симороз висловив думку, що масштабний літній наступ Путіна зазнає невдачі, а основна мета його агресії проти України залишається недосяжною. На думку ветерана, якщо план Трампа щодо зміцнення обороноздатності України з підтримкою європейських країн спрацює, це може відкрити можливості для контрнаступу українських Сил оборони.