Трамп повідомив, що Зеленський готовий передати Крим Росії в рамках мирної угоди.

27 квітня президент США Дональд Трамп висловив думку, що, на його переконання, президент України Володимир Зеленський може бути готовий передати Крим Росії в рамках угоди про мирне врегулювання в конфлікті між Росією та Україною.

"О, я думаю, що так", - сказав Трамп журналістам у Бедмінстері, штат Нью-Джерсі, коли його запитали, чи вважає він, що Зеленський готовий "віддати" Крим, попри те, що президент України неодноразово заявляв, що ніколи цього не зробить.

Трамп зазначив, що під час зустрічі у Ватикані він та український президент "коротко" торкнулися теми Криму, який був захоплений Росією у 2014 році.

78-річний президент США, який перед своєю інавгурацією запевняв, що здатен зупинити російське вторгнення в Україну всього за добу, вживає заходів для припинення бойових дій у рамках масштабного конфлікту.

Вашингтон не оприлюднював деталі свого мирного плану, проте, згідно з інформацією Reuters, він запропонував заморозити фронтові позиції та визнати російське управління Кримом в обмін на зупинку бойових дій.

Росія заявляє, що з моменту свого масштабного вторгнення в Україну три роки тому анексувала чотири території на сході та півдні країни, яка перебуває у стані війни, хоча насправді не має повного військового контролю над жодним із цих регіонів.

Москва володіє приблизно 20% території України, включаючи анексований в 2014 році Крим.

Ввечері 23 квітня президент України Володимир Зеленський наголосив на тому, що під час першого терміна президентства Дональда Трампа Сполучені Штати прийняли "Кримську декларацію". У цьому документі йшлося про відмову визнавати вимоги Кремля щодо встановлення суверенітету над територією, яку було захоплено силою, порушуючи міжнародні норми.

23 квітня президент США Дональд Трамп висловив свою думку, що заява президента України Володимира Зеленського про юридичне невизнання Криму як російської території є "дуже шкідливою для мирних переговорів з Росією". Трамп зазначив, що подібні провокаційні коментарі, як у Зеленського, ускладнюють вирішення конфлікту. Цю інформацію він поділився на своїй платформі TruthSocial.

"Кримська декларація" була затверджена Сполученими Штатами та опублікована 25 липня 2018 року, всього через десять днів після офіційної зустрічі між президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним у Гельсінкі.

У тому документі йшлося, що "Росія шляхом вторгнення в Україну та спроби анексії Криму в 2014 році намагалася підірвати основоположний міжнародний принцип, якого дотримуються демократичні держави: жодна країна не може силою змінювати кордони іншої".

"Сполучені Штати знову підтверджують свою політику щодо відмови визнання вимог Кремля із встановлення суверенітету над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву. Разом із союзниками, партнерами та міжнародною спільнотою, Сполучені Штати відкидають спробу Росії анексувати Крим та зобов'язуються зберігати цю політику до відновлення територіальної цілісності України", - вказано в декларації, оприлюдненій Держдепартаментом США 25 липня 2018 року.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.