Трамп оголосив, що Сполучені Штати майже готові відновити обмін розвідувальною інформацією з Україною.
Згідно з інформацією, яку надав американський лідер під час спілкування з журналістами на борту Air Force One в неділю, Сполучені Штати наближаються до відновлення обміну розвідувальною інформацією з Україною, що раніше було призупинено.
"Ми практично вже готові, справді, майже готові", - сказав Трамп, відповідаючі на запитання представників ЗМІ, чи розглядає він можливість розблокування передачі розвідданих для української сторони.
Президент США також зазначив, що сподівається на позитивні результати від майбутніх переговорів між делегаціями Сполучених Штатів та України, які відбудуться на початку тижня в Саудівській Аравії.
"На мою думку, цього тижня нам вдасться зробити істотний крок вперед," - висловив свої сподівання він, повідомляє Reuters.
Крім того, розповів Трамп, його адміністрація розглядає "багато речей" щодо санкцій стосовно Росії, та зазначив, що Вашингтон не турбує військові навчання за участю Китаю, Ірану та РФ.
Нагадуємо, що зовсім недавно Сполучені Штати Америки остаточно зупинили обмін розвідувальною інформацією з Україною. Незважаючи на те, що адміністрація президента не надала пояснень щодо цього кроку і не попередила про свої наміри, директор ЦРУ підтвердив інформацію про припинення передачі розвідданих Україні.
Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню повідомив, що Франція готова взяти на себе роль США у постачанні розвідувальних даних для України.
Також раніше західні ЗМІ писали, що Британія продовжить постачати Україні розвіддані навіть після припинення обміну між Києвом і Вашингтоном. Проте їхні можливості менші за американські.
9 березня сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем висловив пропозицію надати Україні розвідувальну інформацію та відновити постачання озброєння для захисту країни до моменту, поки не буде досягнуто угоди про припинення вогню.