Трамп почав проявляти більше позитивного ставлення до України, - повідомляє WSJ.

При цьому він не пообіцяв жодних запевнень щодо безпеки, які вимагають європейські партнери України.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп продемонстрував більш позитивний підхід до України під час зустрічі з прем'єр-міністром Великої Британії Кейром Стармером в четвер. Однак, як повідомляє The Wall Street Journal, він не надав жодних гарантій безпеки для Києва, які очікують від нього європейські партнери.

Стармер намагався залучити Сполучені Штати до миротворчої ініціативи в Україні. Проте Трамп неодноразово підкреслював, що готовий розглянути такі пропозиції лише після того, як буде укладена угода про припинення вогню між Москвою та Києвом.

"Я переконаний, що якщо ми досягнемо угоди, вона буде виконана", - зазначив він в Овальному кабінеті, підкресливши, що його стратегія полягає в принципі "довіряти, але перевіряти".

У той же час Трамп знизив градус своїх найжорсткіших критичних коментарів щодо України, зазначивши, що "не може у це повірити", адже раніше охарактеризував українського лідера Володимира Зеленського як "диктатора". Він також пообіцяв підтримати Київ у зусиллях відновити контроль над якомога більшою кількістю територій, які були захоплені Росією.

Як зазначає WSJ, це може знизити напруженість напередодні зустрічі Трампа із Зеленським, яка відбудеться в п'ятницю. "Ми чудово порозуміємося. Я дуже поважаю його", - сказав Трамп про Зеленського.

Одночасно Стармеру вдалося покращити напружені настрої між Вашингтоном та європейськими столицями, які виникли через розбіжності в оцінках щодо припинення конфлікту в Україні.

"Ви намагаєтеся знайти неіснуючий розрив між нами. Ми найближчі нації, і сьогодні у нас були дуже хороші дискусії", - сказав він після зустрічі, відповідаючи на запитання про позицію Трампа щодо війни і загальної зовнішньої політики.

Як інформує видання, президент України Володимир Зеленський, аби підтримати інтерес Сполучених Штатів до оборони своєї держави, дав згоду на укладення угоди, що дозволяє американським компаніям отримати доступ до українських запасів рідкоземельних елементів.

Проте, у четвер один з високопосадовців США повідомив, що угода з Україною не передбачає конкретних зобов'язань щодо фінансування майбутніх військових операцій і не зобов'язує до розміщення американських військових у цьому регіоні.

У той же час, британські урядовці зазначають, що Стармер вважає, що підтримка Трампа є критично важливою. Один із представників влади визнав, що безпека Європи та України в значній мірі буде залежати від Сполучених Штатів і їхньої готовності підтримувати ті механізми стримування, які вони самі ж і розробили.

Раніше президент США заявив, що війна в Україні завершиться "або дуже скоро, або взагалі ніколи".

За його словами, ведеться робота над тим, щоб "привести до кінця цю війну". Трамп додав, що наступним кроком на шляху до мирного врегулювання в Україні має стати припинення вогню, і його, як вважає американський президент, можна досягти швидко.

Тим часом, всього за кілька днів до цього він вперше висловив сумнів у можливості досягнення миру в Україні. Він підкреслив, що докладе всіх зусиль для укладення "оптимальної угоди для всіх учасників".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.