Трамп приголомшив Європу інформацією щодо своєї бесіди з Путіним про ситуацію в Україні, повідомляє FT.

Президент США Дональд Трамп здивував європейських союзників, поділившись подробицями телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним, які викликали хвилювання серед західних лідерів.

Цю інформацію містить стаття видання Financial Times.

Після телефонного контакту з Путіним Трамп провів перемовини із низкою високопосадовців -- президентами України, Франції та Фінляндії Володимиром Зеленським, Емманюелем Макроном та Александром Стуббом, прем'єр-міністрами Великої Британії та Італії Кіром Стармером і Джорджею Мелоні, німецьким канцлером Фрідріхом Мерцем та очільницею Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Під час розмови 19 травня Трамп переповів свій діалог із Путіним.

За словами Шольца, всі учасники зустрічі "підтвердили свою готовність активно підтримувати Україну у прагненні до досягнення миру".

Однак, як повідомляє FT, двоє осіб, які мають інформацію про обговорення, вказали, що Трамп надіслав ясний сигнал: Сполучені Штати можуть зменшити свою активну участь у конфлікті між Україною та Росією, передавши європейським державам відповідальність за досягнення миру без американського втручання.

Також Трамп не оголосив про плани введення нових санкцій проти Росії, якщо Путін не покаже готовності до миру.

Згідно зі статтею, одна особа, яка була в курсі обговорення, повідомила, що лідери були вражені словами президента США щодо досягнутих домовленостей. Вони підкреслили, що було очевидно, що Трамп "не налаштований на те, щоб чинити додатковий тиск" на Путіна для серйозної участі в переговорах.

У своєму пості після бесіди з Путіним Трамп зазначив, що "Росія та Україна невідкладно розпочнуть діалоги щодо укладення угоди про мир і, що ще важливіше, про завершення конфлікту".

Разом з цим він дав зрозуміти, що діалоги між Києвом і Москвою повинні проходити без участі Сполучених Штатів як посередників.

Американські журналісти підкреслили, що, враховуючи висловлювання президента, Вашингтон, ймовірно, має намір відійти від функції посередника у мирних переговорах.

Трамп зазначив, що лише ворогуючі сторони можуть визначити "умови" ймовірної угоди, адже саме вони володіють деталями переговорів, які залишаються невідомими для інших.

Президент Сполучених Штатів також підкреслив, що Ватикан виявить "значний інтерес" до переговорного процесу. Згодом, спілкуючись з представниками ЗМІ біля Білого дому, Трамп висловив думку, що, на його думку, Путін, вочевидь, бажає миру.

У своїй публічній заяві Путін був значно обережнішим. Він не озвучив жодних істотних змін у політиці Кремля щодо війни в Україні.

Диктатор заявив про свою готовність співпрацювати з Україною у розробці меморандуму, що може стати основою для майбутніх переговорів, які можуть включати можливість досягнення тимчасового припинення вогню.

Крім того, він охарактеризував розмову з Трампом як "дуже відверту і тому дуже корисну", однак не продемонстрував жодних ознак перегляду позиції Росії щодо війни.

Путін знову висловився в тому ж дусі, зазначивши, що Росія прагне "подолати корінні причини цієї кризи", що вказує на те, що основні вимоги Москви залишаються без змін.

Водночас Зеленський у зверненні ввечері 19 травня закликав американського колегу "не дистанціюватися" від миротворчих зусиль, підкресливши, що "єдиний, хто виграє від цього, -- Путін".

Зеленський підкреслив важливість "зміцнення санкцій" щодо Росії з боку західних союзників.

Президент України підкреслив, що Київ не має потреби в додаткових переконаннях щодо миру, оскільки "наші делегати готові приймати конкретні рішення під час переговорів... Однак необхідно, щоб Росія також проявила дзеркальну готовність до змістовних дискусій".

Нагадаємо, одразу після розмови з Путіним Трамп написав у Мережі, що Україна та Росія "негайно розпочнуть переговори" щодо припинення вогню.

Водночас, як зазначив помічник президента Росії Юрій Ушаков, президенти Росії та США не обговорювали так званий дедлайн для припинення бойових дій в Україні.

Трамп також зазначив, що він не планує збільшувати санкції проти Росії, оскільки існує можливість досягнення прогресу.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.