Трамп зупинив надання всіх військових асистенцій Україні, повідомляє Bloomberg.
Йдеться й про зброю, яка вже перебуває в дорозі.
Президент США Дональд Трамп дав вказівку Пентагону зупинити всю військову підтримку Україні.
Про це з посиланням на високопоставленого чиновника американського Міністерства оборони пише Bloomberg. За його словами, рішення діятиме доти, доки новий лідер Штатів не вирішить, що Київ "демонструє добросовісну прихильність до миру".
Офіційна особа підтвердила, що Трамп дав розпорядження міністру оборони Піту Гегсету зупинити постачання всіх видів американської військової техніки, яка ще не досягла України. Це стосується як зброї, що вже знаходиться в процесі транспортування літаками та кораблями, так і тих вантажів, які чекають у транзитних пунктах у Польщі.
Коли Дональд Трамп розпочав свої повноваження як президент у січні 2025 року, в бюджеті Сполучених Штатів залишалося близько 3,8 мільярда доларів невикористаних коштів, призначених для військової підтримки України в рамках програми Presidential Drawdown Authority.
Після напруженої зустрічі між президентом США Дональдом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським у Білому домі виникли серйозні побоювання щодо можливого припинення військової допомоги з боку Америки.
Під час останнього спілкування з журналістами Трамп відмовився підтверджувати, що вирішив призупинити підтримку України. Він сказав, що Білий дім "подивиться, що станеться".