Трамп призначив нового радника з національної безпеки, повідомляє Reuters.
Республіканець Майк Волц, який спочатку висловлював підтримку Україні, згодом оголосив про потребу переосмислити підхід до надання допомоги Києву.
Новопризначений президент США Дональд Трамп вирішив призначити республіканця Майка Волца на посаду радника з національної безпеки, повідомляє Reuters, посилаючись на інформовані джерела.
Волц, колишній полковник Національної гвардії та екс-"зелений берет", славиться своїми рішучими критичними висловлюваннями на адресу Китаю та постійною підтримкою Трампа. Він регулярно підкреслює необхідність підготовки Сполучених Штатів до потенційного конфлікту в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Ця позиція не вимагає затвердження Сенатом, тому Волц матиме безпосередню відповідальність за інформування Трампа щодо питань національної безпеки та забезпечення координації між урядовими відомствами. Як відомий критик рішення про виведення військ з Афганістану у 2021 році, Волц високо оцінює зовнішньополітичний курс Трампа, називаючи його "руйнівником", здатним змінити традиційні практики в Пентагоні.
Політична діяльність Волца охоплює співпрацю з такими міністрами оборони, як Дональд Рамсфельд і Роберт Гейтс. З 2018 року він представляє інтереси у Конгресі. Волц очолює підкомітет з військової логістики в Палаті представників і є членом комітету з питань розвідки, а також входить до республіканської групи, яка займається китайською тематикою. Він твердо вірить у необхідність посилення бойової готовності США в Тихоокеанському регіоні.
У своїй праці "Жорстокі істини: думай і керуй як зелений берет" Волц виклав п'ятиступеневу стратегію, яку, на його думку, можна використати для запобігання конфлікту з Китаєм. Він підкреслює важливість оперативного озброєння Тайваню, зміцнення союзницьких відносин у регіоні, а також модернізації американської авіації та флоту. Щодо України, після російського вторгнення в 2022 році Волц змінив свої погляди, закликаючи до збільшення постачання зброї для Києва. Тим не менш, нещодавно він вказав на потребу переосмислення американських цілей у контексті України.
Волц також підтримує політику Трампа, яка спонукала союзників по НАТО збільшити витрати на оборону, хоча, на відміну від Трампа, не пропонує виходу США з Альянсу. Він підтвердив свою лояльність Трампу, з'явившись на його судове засідання у травні цього року, чим виділився серед законодавців.
В контексті військової політики, Волц неодноразово критикує Пентагон за брак підзвітності та неефективність, наполягаючи на необхідності реформування цієї системи. Як конгресмен, він ініціював законопроєкт, який передбачає оцінку програм різноманітності, справедливості та залучення (DEI) у збройних силах, стверджуючи, що слід повернутися до культури, заснованої на заслугах. Крім того, він висловив незгоду з викладанням критичної расової теорії в військових академіях, підкреслюючи, що це може негативно вплинути на бойовий дух та єдність серед військовослужбовців.
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк висловився про допомогу Україні після інавгурації Трампа. За його словами, новий голова Білого дому не піде на поступки Москви.
Як зазначив Подоляк, Трамп прагне продемонструвати міць Сполучених Штатів решті світу, в тому числі Росії та її партнерам.
Не так давно міністр закордонних справ Андрій Сибіга зазначив, що організація зустрічі між президентом України Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом вже перебуває в процесі підготовки. Він також додав, що потенційні майбутні взаємодії на рівні керівництв вже були предметом обговорення.