Трамп має намір представити Україні нові умови угоди щодо сировини, повідомляє Reuters.

Плани зазнали змін після того, як минулого тижня президент України Володимир Зеленський відкинув детальний план, представлений США. Згідно з цим планом, Вашингтон отримав би половину найцінніших корисних копалин України, таких як графіт, уран, титан і літій, який є основним елементом для виробництва акумуляторів електромобілів.

Цей епізод чітко демонструє, що досягнення остаточної угоди вимагатиме часу, повідомляють джерела. Проте Трамп прагне, щоб угода з Україною була підписана до того, як він розгляне можливість збільшення військової допомоги США для Києва або продовжить спроби виступити посередником у формальних мирних переговорах між Україною та Росією, спрямованих на завершення трирічного конфлікту, який почався після вторгнення Москви в регіон.

Спецпредставник Трампа по Україні Кіт Келлог перебуває в Києві цього тижня, щоб обговорити параметри переглянутого пакту і те, що потрібно Україні в обмін на підписання. Зеленський сказав, що зустрінеться з Келлог 20 лютого "і для нас вкрай важливо, щоб ця зустріч - і загальна співпраця з Америкою - були конструктивними".

Відповідаючи на питання про можливість подальших зусиль американської влади щодо укладення угоди, радник Трампа, який побажав залишитися анонімним, зазначив про Зеленського: "Ми точно повинні привести цього молодого чоловіка до розуму".

Спроби укласти угоду тривають, незважаючи на зростаючий розкол між Трампом і Зеленським.

Трамп 19 лютого засудив свого українського колегу, назвавши його "диктатором без виборів" після того, як Зеленський заявив, що Трамп потрапив у пастку російської бульбашки дезінформації, що стало відповіддю на припущення президента США про те, що війну почала Україна.

За останні три роки Сполучені Штати надали Україні військову допомогу на десятки мільярдів доларів, і Трамп заявив, що інвестиції США в українські корисні копалини можуть гарантувати, що "ми в якійсь формі повернемо ці гроші". Він наполягає на тому, щоб Київ надав США концесії на суму 500 млрд доларів на знак визнання допомоги Вашингтона.

За інформацією джерел, Трампу є надзвичайно важливим продемонструвати американцям, що Сполучені Штати компенсують надану підтримку.

Невідомо, в якій мірі початкова пропозиція Сполучених Штатів була представлена як компенсація за вже здійснені поставки озброєння або за ті, що заплановані на майбутнє. Проте Зеленський підкреслив, що вона надто акцентує увагу на інтересах США і не надає жодних гарантій безпеки для України.

"Я не в змозі виставити нашу державу на продаж," - сказав він представникам ЗМІ 19 лютого.

Третє джерело, обізнане із ситуацією, повідомило, що Україна готова до укладення угоди з адміністрацією Трампа. Інше джерело зазначило, що Київ також готовий до переговорів, проте нова угода не повинна мати "хижацький" характер, як це передбачалося в початковій пропозиції США.

Подробиці обговорень у США потенційної угоди з видобутку корисних копалин, включно з інформацією про те, хто в адміністрації допомагав розробляти початкову пропозицію, невідомі.

Переглянутий підхід є лише одним з кількох варіантів, які обговорюються в Білому домі стосовно укладення угоди з Києвом у найближчий час. Такі швидкі терміни є нетиповими для складного сектора, де укладення угод зазвичай залучає приватні підприємства та державні органи, а не уряди.

Трамп висловив своє незадоволення тим, що більшість американської допомоги надається у вигляді грантів, тоді як, за його словами, Європа здебільшого пропонує кредити. "Сполучені Штати не отримують нічого у відповідь, тоді як європейські країни повертають свої кошти", – зазначив він.

Він також розкритикував відмову Зеленського від розділу 50/50, охарактеризувавши це як порушення угоди без будь-яких доказів того, що Київ дійсно погодився на нього. "І у нас була угода, заснована на рідкоземельних металах та іншому, але вони порушили цю угоду... вони порушили її два дні тому", - сказав Трамп.

Оновлений і спрощений метод дозволить Сполученим Штатам обійти численні правові та логістичні труднощі, а також забезпечить додатковий час для обговорення деталей проєкту, включаючи розподіл прибутків, на наступних етапах.

"Історично США не практикували обмін природними ресурсами на допомогу, проте це є ефективним і перевіреним методом у китайській стратегії в галузі корисних копалин", - зазначила Грейслін Баскаран, директорка програми забезпечення безпеки критично важливих корисних копалин у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Україна активно прагне розвивати більш тісні економічні та оборонні зв'язки зі Сполученими Штатами, а також шукає шляхи для визнання значного внеску США в інвестиції, які вже були здійснені в майбутнє України. Таку думку висловив Тайсон Баркер, колишній заступник спеціального представника США з питань економічного відновлення України.

"Українці абсолютно готові запропонувати Сполученим Штатам особливі переваги, включаючи привілейований доступ до стратегічно важливих мінеральних ресурсів. Це буде жест вдячності за мільярди доларів, які американські платники податків інвестували в Україну", - зазначив він. "Це питання, над яким українська сторона працює вже певний час."

Баркер зазначив, що порівнянні умови мають бути надані й іншим державам, які внесли вагомий вклад у конфлікт в Україні, зокрема Канаді, Великій Британії, Японії та країнам Європейського Союзу.

Однак Росія також прагне роздобути природні ресурси України, і її війська, які вже захопили п'яту частину України, включно із запасами рідкісноземельних металів, зараз перебувають усього за 6 кілометрів від гігантського родовища літію.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.