Керівництво збанкрутілого Платинум банку намагається знайти шляхи, щоб уникнути повернення 1,5 мільярда гривень, виведених з фінансової установи.

28 жовтня о 12:00 Верховний Суд України розгляне касаційну скаргу колишнього власника банкрутованого ПАТ "ПЛАТИНУМ БАНК" Григорія Гуртового. Він намагається оскаржити рішення, згідно з яким з нього та ще дев'яти керівників цього банку стягнули понад 1,4 млрд грн. Інформацію про це оприлюднив політолог Мар'ян Ощановський на порталі Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, у березні 2024 року Верховний Суд виніс рішення у справі, ініційованій Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. У рамках цього позову десять колишніх керівників банку, серед яких є і нинішня перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, зобов'язані повернути фінансовій установі близько 1,5 мільярда гривень. Саме таку суму суд визнав як збитки, завдані банку та його кредиторам внаслідок їхніх рішень.

Верховний Суд приймає остаточні рішення, які не підлягають оскарженню. Однак, колишній власник Платинум банку намагається оскаржити це рішення на формальних підставах. Він стверджує, що з моменту подачі позову Фондом гарантування не отримав належного повідомлення від суду щодо дати і часу слухання справи, оскільки не перебував на території України і, відповідно, не був обізнаний про судові процеси.

Проте, цей аргумент може викликати сумніви у суду, оскільки справа протягом тривалого часу активно обговорюється в медіа. До того ж, у позові поряд із Григорієм Гуртовим згадується значна частина його керівництва у Платинум банку, які були обізнані про перебіг судового процесу. Крім того, інтереси Гуртового в даній справі представляє те ж адвокатське об’єднання, яке захищало інших відповідачів у справі № 910/12955/20.

Окрім того, в суді, ймовірно, буде проведено перевірку, чи дійсно колишній власник Платинум банку не перетинав український кордон за останні роки. Для цього достатньо надіслати запит до Державної прикордонної служби, вказавши всі його паспорти. Варто зазначити, що екс-власник Платинуму є також громадянином Ізраїлю та Російської Федерації.

У нього також є декілька бізнес-проектів в Україні, що потребують його періодичного присутності в країні. Згідно з публічною інформацією, він є співзасновником активної української компанії ТОВ "ФРЕГАТ ІСП", а також фізичною особою-підприємцем, зареєстрованим у Києві на вулиці Хрещатик, куди регулярно надходять судові документи.

З грудня 2013 року по лютий 2014 року "Платинум банк" уклав кілька кредитних угод з шістьма афілійованими юридичними особами. Серед них були ТОВ "Стратагема-Інвест", ПП "Логістик Транс", ФК "Реал Інвест" та ТОВ "Тітан Південь", кожна з яких отримала кредити на суму 12 мільйонів доларів США. Окрім того, банк уклав угоду з ТОВ "Тітан Південь" на 3 мільйони доларів США, а також відкрив кредитні лінії на 15 мільйонів доларів США з ТОВ "Кодос Інвест" та ТОВ "Ошер".

Протягом наступних років керівництво банку неодноразово коригувало умови кредитних угод, внаслідок чого фінансова установа практично не отримувала платежів від позичальників. Частина кредитів була конвертована у гривню, процентна ставка була знижена з 10% до 2% в гривні та до 1% у валюті, а терміни погашення постійно переносилися.

В результаті банк зазнав збитків у розмірі 1,47 млрд грн, що призвело до втрати цих коштів вкладниками, як фізичними, так і юридичними особами. У січні 2017 року Національний банк визнав ПлатинумБанк неспроможним виконувати свої зобов'язання, після чого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру його ліквідації. Згодом було подано позов (справа №910/12955/20) проти керівництва банку на цю суму, і 18 березня 2024 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь позивача. Наразі справа знову розглядається в суді, і є ймовірність, що кредитори не отримають своїх коштів назад.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.